Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

(Miller, Johann Martin): Szigvárt' Klastromi Története. Fordítódott Németből Magyarra Bartzafalvi Szabó Dávid által. I. kötet. Pozsony,1787,Füstkúti Landerer Mihály,16+672+16 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, 628-645 oldalak között szúette lapokkal. Csak I. kötet! Első és egyetlen magyar kiadás! Értékes nyelvújításkori dokumentum, a fordító által alkotott szavak közül kilencvennél több ma is él. Eredetije 1776-ban jelent meg, Lipcsében. Jelentősége, hogy vele kezdődik a Sturm und Drang egyházellenes érzelmeinek kifejezésére alkalmas kolostormotívum köré szerveződő regényforma, mely évtizedekig marad divatban. A magyar közönséghez Barczafalvi Szabó Dávid, Kazinczy által hevesen bírált fordításában jutott el.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tánczos_gábor