Imre Sándor : Gróf Széchenyi István nézetei a nevelésről. Bp., 1904, Politzer. (Gámán J. ny. Kolozsvár.) [4], 271 l. Korabeli félvászon-kötésben. jó állapotban.
Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Bp., 1934, Királyi Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötés, belül a kötéstáblán javítással, kissé kopottas állapotban.
Duff Cooper: Haig. Ein Mann und eine Epoche. Budapest, é.n., Otto Schlegel. Kiadói egészvászon kötés, kissé viseltes gerinccel, foltos borítóval, fotókkal, és kihajtható térképekkel ábrázolva, német nyelven.
Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. 2. köt. Bp., [1935], Franklin Társulat. Dombornyomott, kicsit kopott bőrkötésben, gerince hiányzik, egyébként jó állapotban.
Gaál Mózes: Történeti elbeszélések a régi időkből. Juszkó Béla képeivel. (Hazafias Könyvtár IX.) Bp., é.n., Stampfel. 187 p. Kiadói, kissé foltos, gerincén sérült félvászonkötésben.