P. Szathmáry Károly,: Az emberi mívelődés története. II-III kötet. 2. jav. és bőv. dolgozat. Bp. 1881, Tettey Nándor. 275+319 p. Számos szövegközti és egész oldalas fametszettel illusztrálva. Korabeli sérült-hiányos félvászonkötésben, belül azonban ép, hiánytalan állapotban.
Huber Alfonz: Ausztria története. Átdolg. Baróti Lajos. Átnézte Pauler Gyula. II-III. köt. Bp. 1901. MTA. Korabeli aranyozott félvászonkötésben. A harmadik kötet címlapja, illetve első néhány lapja sérült.
Makoldy József: Amint én láttam. Riportrajzok. Előszóval ellát. Herczeg Ferencz. Szövegét írta Lázár István. Bp., 1926, Egyetemi ny. A szerző saját kezű aláírásával ellátott, számozott példány (26/250). Kiadói zsinórral átfűzött egészvászon kötésben. A műből ezer példány készült. A címlapon kis hiány.
Szilágyi Sándor, Kozma Andor, Ágai Adolf, Herczeg Ferenc, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán et alii: A Király könyve (IFJ). Lipcse, Budapest, Bécs, 1899. Herzig Miksa kiadása. Számos szövegközti és egészoldalas képpel. Kiadói, bordó egészvászon-kötésben.
Dr. Nicholas Móricz: The Fate of the Transylvanian Soil (Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform). Bp., 1934, Society of the Transylvanian Emigrants. Kiadói foltos, elszíneződött egészvászon-kötésben, két térképmelléklettel. A 25. oldaltól felvágatlan. / Stained cloth-binding, two cartograms included.
Asztalos Miklós-Pethő Sándor: A magyar nemzet története. Ősidőktől napjainkig. Szekfű Gyula bevezetőjével. Bp., 1933, Lantos. Kiadói egészvászon-kötésben.
Emil Faguet: "...és a felelősségtől való rettegés". Bp., 1922, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Társulat. Kiadói karton kötésben és kopottas papírborítóban.