Csizmadia Andor: A magyar közigazgatás fejlődése a XVIII. századtól a tanácsrendszer létrejöttéig. Bp., 1976, Akadémiai. Vászonkötésben, jó állapotban.
Az aradi 13 vértanú pörének és kivégzésének hiteles története. Összeáll.: Bartha Albert. Bp., 1930, Kellner és Kiss. Későbbi vászonkötésben, jó állapotban.
Lázár Gyula, dr.: Angolország történelme, a legrégibb időktől az újkorig. I. kötet. Az ősidőktől II. Edward haláláig 1327-ben. Temesvár, 1892. Szabó Ferenc. 488 p.; Korabeli aranyozott félbőr kötésben, festett élekkel
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Harmadik kötet. Az Anjou ház és örökösei. Írták: Pór Antal, Schönerr Gyula. Budapest, 1895, Athenaeum. Díszes, aranyozott, dombornyomott kiadói félbőr kötésben. A gerinc felső részén hiány, a szennylap és az előzéklap hiányzik. Belül jó állapotban, ép mellékletekkel.
Nisard Dezső: Tanulmányok a renaissance és a reformáció korából. Budapest, 1875, Magyar Tudományos Akadémia, VIII+472 p. Kiadói egészvászon kötés. A gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története XVII. Budapest, é.n., Kassák Kiadó, 320+5p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Reprint kiadás, jó állapotban.