Roald Amundsen, Lincoln Ellsworth: Az Északi Sark meghódítása. A magyar kiadást sajtó alá rendezte dr. Cholnoky Jenő. Bp., 1926, Pantheon. 272 p. + 60 tábla + 1 térkép. Kiadói, kopottas aranyozott egészvászon kötésben.
Vértesi Károly: Keleti ég alatt. Palesztinában. Utirajzok. Bp., 1900. Franklin. 1t. (kihajt.)+264+(3)p. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal. Festett, kiadói vászonkötésben, gerincén sérüléssel
Mikkelsen Ejnar: A sarkvidék remetéje Mikkelsen kapitány kalandjai Fordította Balla Ignác Bp. 1916. Singer és Wolfner. 1 t. 309 p. számos képpel,Kiadói, laza illusztrált félvászon kötésben,
Jakob Wassermann: Bula Matari (Stanley élete). Kalandos utazások. Ford.: Benedek Marcellné. Bp. 1933. Dante. 213 p. 10 t. Kiadói kopottas, aranyozott egészvászon-kötésben.
Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, szép, tiszta állapotban.