Kibédy Albert: Az ezüst oroszlán. Utazás a trópuson. Budapest, 1957, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon szakadozott kiadói papírborítóban, 467 p. A papírborítója szakadozott. A könyvben egy meglazult a 113-144 p. között. A lapélek foltosak.
Bodoki Fodor Zoltán, Bodoki Fodor Zsigmond: Mezőtúr város története a honfoglalástól a felszabadulásig. 1. köt. Mezőtúr, 1978, Papírkötésben, jó állapotban.
Székelyföld irásban és képben. Az előszót írta: Török Andor Főmunkatársak: Bányai János, Kertész János, Lendvay Ferenc. Szerkesztette Dávid József. Bp., 1941, ,,Kaláka" ny. 373+197 p. 16 t. Kissé foltos, kopottas, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, az előzékek sérültek, egy táblán apró szakadás..
Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára II. (Töredék!). Budapest, 1984, Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése-Állami Könyvterjesztő vállalat, 350 p. Reprint kiadás! Töredék! Kiadói műbőr kötés. Jó állapotban.
H[einrich] H[ubert] Houben: Sturm auf den Südpol. Abenteuer und Heldentum der Südpolfahrer. Berlin, 1934, Ullstein. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Houben munkája a Déli sark felfedezéséről, német nyelven. Számos képpel illusztrálva. / Cloth-binding, with papercover, in german language.
Europa auto reisebuch. Zürich, 1970, Touring-club der Schweiz. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés. A borítója kopott, foltos. Európa útikalauz, és térkép, német nyelven. / Linen-binding, in german language. Second edition. The cover is worn, and spotty.