Gilitze István: P. Makó városának víz által való pusztulásáról. Makó, 1973, Csongrád megyei - Makói Városi Tanács. Kiadói papírkötés, 39 p.1821-es reprintje. A könyvben Jámboriné Balog Tünde 4 db. fekete-fehér illusztrációjával.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Fordította Sajó Aladár. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerinc kopottas. A hátsó tábla kissé foltos.
Carveth Wells: A maláji dzsungelben. A világ körül. Útirajzok - Útikalandok. Fordította: Halász Gyula. Budapest, É.N. , Dante Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, 202 p. A szerző eredeti felvételeivel, és két térképpel. Jó állapotban!
Frederick O' Brien: A haldokló szigetvilág. A világ körül. Útirajzok - Útikalandok. Budapest, É.N., Dante kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, 286 p. A gerince picit foltos, de ezt leszámítva jó állapotban.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga", Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. Olaszból fordította Dr. Darvai Móric. Bp., Lampel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé koppottas állapotban. A gerinc felső részén apró sérülés.