Albert Schweitzer: Orvos az őserdőben. Fordította: Klopstock Gizella. Bevezetést Dr. Győrkovács László írta. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Második kiadás. Kopottas kiadói félvászon kötés, 165 p.
Xantus Zoltán (szerk.): A Ferencváros Története. Budapest, 1959, Magyar Szocialista Munkás Párt IX. Ker. Bizottsága - IX. Ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága. Átkötött kiadói egészvászon, 195 p. A borítója kopott.
Dr. Jankó János: Stanley utazásai, kalandjai és felfedezései Afrikában. Számos képpel. Budapest, 1907, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.T. Kiadói egészvászon borító, 281 p. A borítója foltos, maszatos. A könyvben pár helyen firka. Az elülső védőlapon, és a hátsó előzéklapon tulajdonosi névbejegyzés. Pár lap foltos.
Aleko E. Lillius: Kalózvilág a kínai vizeken. Fordította Szirmay Józsefné. Budapest, é.n., Dante, 202 p.+18 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Deutsche Verkkehrsbücher. 1936. 15. Kiadás. Berlin, 1936, Reichsbahnzentrale für den Deutschen Reiseverkehr. Tűzött papír, 48 p. Német nyelvű útikönyv és térkép az 1936-os, Berlini olimpia évéből. A borítója kicsit viseltes. / Guidebook and map from 1936, the year of the Berlin Olimpics, in german language. The cover is little bit damaged.
Thanhoffer Lajos: Kongó. Orvosi táskával Afrika földjén. Budapest, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 317 p.Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, szakadozott kiadói papírborítóban. Némileg foltos.
Alfred Aloysius Horn: Trader Horn. Kalandok az Elefántcsontparton. John Galsworthy előszavával. Bp., 1943, Folio Könyvkiadó. Korabeli amatőr félvászon-kötésben, a címlapon kis hiánnyal. Belül jó állapotban.
Cotteau, Edmond: Un touriste dans l'extreme Orient: Japon, Chine, Indo-chine et Tonkin (4 aout 1881 - 24 janvier 1882). Párizs, 1889, Libraire Hachette et Compagnie. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.