Babits Mihály: Nyugtalanság völgye. Táltos Kiadás, Budapest, 87 oldal. Első kiadás! Állapot: Megviselt, A borítója szétesett, az elülső és a hátsó borító leszakadt, de a könyvtest egyben van.
Mikszáth Kálmán: Magyarország Lovagvárai, Révai Kiadás, 139 o., fűzött papírkötés, 20x13 cm. Állapot: A borítója sérült, szakadt, a könyvtest sérült, a lapok szélei ázottak, foltosak.
Clementis Ervin A Vezutvtól a Dunapartig, Rege Könyvkiadó, Budapest, 190 oldal, kemény papírkötés,15x21 cm. Állapota: a gerince sérült, hiányzik, de a könyv egyben van.
Hevesi Sándor dr.:Az ideális háztartás. A szép otthon és jó konyha. Több mint kétezer jó tanács és kitűnő recept. Budapest, 1934, Athenaeum. Foltos egészvászon kötésben
Farkas Sándor-Úrhegyi Alajos: A magyar nyelv könyve. Eredmény- és példatár az osztott részben osztott elemi népiskola ötödik-hatodik oszt. számára. Rakssányi Dezső rajzaival. Budapest, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Papírkötés, 128 p. A borítója foltos. Volt könyvtári példány, bélyegzővel. Az utolsó oldalon ceruzával jegyzet.
Hess, Olga; Hess, Adolf Fr.: Wiener Küche. Sammlung von Kochrezepten. Leipzig und Wien, Franz Deuticke,1931, keményvászon kötés, XCVIII+744p.,mellékletekkel. Állapot: közepes. A borítója és a gerince kopott, sérült. Az elülső szennylapon ajándékozási sorok. A kötése meglazult, a lapszélek foltosak.
Verne Gyula: A rejtelmes sziget. Átdolg. Szász Károly. Képekkel. Hatodik kiadás. Bp., 1924, Franklin Társ. 408 p. Kiadói, festett, piros félvászon-kötésben. Táblavászon szélei erősen kopottak.