Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 369

Toldy Ferenc: A magyar költészet kézikönyve a mohácsi vésztől a legújabb időig. I-II. kötet. I.: A mohácsi vésztől Kisfaludy Sándorig. II.: Kazinczy Ferenctől Arany Jánosig. Pest, 1855-1857. Heckenast Gusztáv. XIV + [2] p. + 736 számozott hasáb (oldalanként 2 hasáb elrendezéssel); XII p. + 848 számozott hasáb. Korabeli, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben. Megkímélt állapotú, szép példányok.
14085.

Rufpreis:
8 000 HUF

14086.

Rufpreis:
5 000 HUF

14087.

Rufpreis:
5 000 HUF

Maeterlinck, Maurice: Tintagiles halála. [Bp.], 1923, Székasi Sacelláry Pál. Balogh István fába metszett rajzaival. 2. számú sorszámozott példány, készült 500 példányban. Kicsit kopott kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. /  Numbered. Slightly worn out hardcover, otherwise in good condition.
14088.

Rufpreis:
3 000 HUF

14089.

Rufpreis:
1 200 HUF

Földes Jolán: A halászó macska uccája. Bp. é.n., Athenaeum. 246 p. Kiadói egészvászon sorozatkötésben. A lapélek kissé foltosak. A szerző által aláírt példány!
14090.

Rufpreis:
3 000 HUF

Juhász Gyula összes versei. 1905-1929. Sík Sándor előszavával. Sajtó alá rendezte Paku Imre. 1. köt. Szeged, 1940, Szukits. 1 t. VIII, 384 p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, a gerince kissé kopottas. Első összkiadás, a kötetben megjelent verseket tartalmazza. 1941-ben megjelent egy második kötet, amely a kötetbe nem rendezett verseket gyűjtötte egybe.
14091.

Rufpreis:
2 000 HUF

14092.

Rufpreis:
2 000 HUF

Felleg György: Ön is már rácsok mögött van? Tel Aviv, 1993, magánkiadás. Kiadói keménykötésben. Dedikált példány!
14093.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Shakespeare idézetek - Shakespearian quotations. Összeáll. Ifj. Blanár Imre. Rákosi Jenő előszavával. Bp. 1928, Biró. 152 sztl. lev. 12 t. Angol - magyar kétnyelvű kiadás. Kiadói, kissé sérült félbőrkötésben, a szerkesztő Blanár Imre dedikációjával, valamint egyéni pecsétjével.
14094.

Rufpreis:
4 000 HUF

Heine: Firenzei éjszakák. Ford. Biró Sándor. Biczó András rajzaival. Bp., 1923, Dante. Hungária ny. 91 p. A címlappal együtt négy, színezett kőnyomattal. Kissé kopottas kiadói félvászonkötésben.
14095.

Rufpreis:
1 200 HUF

Szabó Dezső: Ének a révben. Tolnai Gábor kisérő tanulmányával. Első kiadás! Bp., 1947, Körmendy. 108 p. Későbbi félvászonkötésben. Könyvtári példány volt.
14096.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF