Toldy Ferenc: A magyar költészet kézikönyve a mohácsi vésztől a legújabb időig. I-II. kötet. I.: A mohácsi vésztől Kisfaludy Sándorig. II.: Kazinczy Ferenctől Arany Jánosig. Pest, 1855-1857. Heckenast Gusztáv. XIV + [2] p. + 736 számozott hasáb (oldalanként 2 hasáb elrendezéssel); XII p. + 848 számozott hasáb. Korabeli, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben. Megkímélt állapotú, szép példányok.
Maeterlinck, Maurice: Tintagiles halála. [Bp.], 1923, Székasi Sacelláry Pál. Balogh István fába metszett rajzaival. 2. számú sorszámozott példány, készült 500 példányban. Kicsit kopott kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. / Numbered. Slightly worn out hardcover, otherwise in good condition.
Földes Jolán: A halászó macska uccája. Bp. é.n., Athenaeum. 246 p. Kiadói egészvászon sorozatkötésben. A lapélek kissé foltosak. A szerző által aláírt példány!
Juhász Gyula összes versei. 1905-1929. Sík Sándor előszavával. Sajtó alá rendezte Paku Imre. 1. köt. Szeged, 1940, Szukits. 1 t. VIII, 384 p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, a gerince kissé kopottas. Első összkiadás, a kötetben megjelent verseket tartalmazza. 1941-ben megjelent egy második kötet, amely a kötetbe nem rendezett verseket gyűjtötte egybe.
Shakespeare idézetek - Shakespearian quotations. Összeáll. Ifj. Blanár Imre. Rákosi Jenő előszavával. Bp. 1928, Biró. 152 sztl. lev. 12 t. Angol - magyar kétnyelvű kiadás. Kiadói, kissé sérült félbőrkötésben, a szerkesztő Blanár Imre dedikációjával, valamint egyéni pecsétjével.
Szabó Dezső: Ének a révben. Tolnai Gábor kisérő tanulmányával. Első kiadás! Bp., 1947, Körmendy. 108 p. Későbbi félvászonkötésben. Könyvtári példány volt.