Tormay Cecile: Az ősi küldött. II-III. kötet. Bp., 1934-37, Genius. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, az eredeti papírborító beragasztva. A 3. kötetet Kállay Miklós fejezte be
Ballagi Mór: Új teljes német és magyar, magyar és német szótár. Ötödik kiadás. Bp., 1881, Franklin-Társulat. Félbőr kötés, színezett lapszélek, kopottas állapotban.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. I. sorozat: 8 db füzet. Kiadói papírkötés, gyűjtőmappában, kopottas állapotban.
Gergely Márta Zebulonból mackó lesz. Mackó bácsi legújabb utazása. Elmeséli --. Emánuel Béla rajzaival. Bp., (1949). Új Idők (Singer és Wolfner). 147+(1) p. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben. (kis szamárfülekkel)
Török Sándor Kököjszi és Bobojsza újabb kalandozásai. Egészen kicsi Gyerekeknek és egészen nagy Felnőtteknek elmondja --. (Bp.), (1948). Révai. 96+(4) p. A szövegközti rajzok és fedőlap rajza Máday Gréte munkája. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben.