William Robertson: Historia del reinado del emperador Carlos V. (Trad. Félix Ramón Alvarado y Velaustegui.) Edicion Corregida. Tomo III. Madrid, 1847, D. Julian Arranz. Korabeli félvászon-kötésben, jó állapotban.
Pokoly József: Bocskay István és a bécsi béke Bp, 1906, Franklin-Társulat. 32 p. Facsimile melléklettel. Kiadói papírkötésben, a borító egy-két helyütt enyhén sérült.
4 db könyv-Farkas Pál: A francia forradalom I-II. kötet; Seress László: Napoleon IV. kötet; Adorján Andor: A császárság I. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötések, kötetenként változó állapotban. + Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel és Wodianer. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Kopott
Dr. Siklóssy László: A magyar sport ezer éve I-III. Bp., 1927-1929, Országos Testnevelési Tanács. Kiadói egészvászon kötés, kötetenként változó, kissé kopott állapotban.
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk. A Magyar Történelmi Társulat megbízásából Lukinich Imre. Bp., Királyi Magyar Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötés, gerince sérült, celluxszal javított, kopott állapotban.
dr. Németh Antal: Történelmi Zsebszótár. A hazai történelemben előforduló nevezetesb helyek betűsoros névtára bővítve az 1848-1849. események színhelyeivel Győr, 1883. Gross Gusztáv.
Magyarország kultúrtörekvései 896-tól-1935-ig. Bp., 1935, Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság. 319+(1) p. Kiadói papírkötésben. Gazdag képanyaggal, jó állapotban.