Pablo Neruda: Bailando con los Negros. A négerekkel táncolva. Spanyolul a költő kezeírásának hasonmásával, Somlyó György fordításában. Készült a lipcsei Nemzetközi Könyvművészeti Kiállítás alkalmával. Bp., 1977, Magyar Iparművészeti Főiskola. Kiadói keménykötésben.
(Grigely József): Institutiones grammaticae in usum scholarum grammaticarum Regni Hungarie. Pars. IV. Budae, 1827. Typ. Univ. Tulajdonosi pecséttel, beírással. Korabeli, sérült gerincű félbőrkötésben. Hiányos, csak a 470. oldalig van bekötve. A hiányzó oldalak száma kérdéses, mivel ezt a kiadást Petrik nem említi.
Tolnai új világlexikona I-XX. (A-ZS) + 2 pótkötet. Az általános tudás és műveltség tára. Bp., 1926-33, Tolnai Nyomdai Műintézet. Változó állapotban, néhány kötet kötése szakadozott, hiányos.
Békeffi László konferanszainak gyűjteménye. I. könyv. Bp., 1939, szerzői kiadás (Elbert és Társa). 79 p. Korabeli foltos egészvászon-kötésben. Unicus kötet, nem készült folytatása.
Edelény múltjából. Szerkeszi Dr. Sápi Vilmos. Edelény, 1973, Községi Tanáncs VB. Kiadói papírkötésben. 722 p. Dr. Sándor Dezső tanácselnök és társszerző dedikációjával!
Vegyes kötelező olvasmány tétel a Talentum illetve az Európa Diákkönyvtár sorozatok kötetei, iskolakezdésre időszerű: Móricz, Vörösmarty, Kosztolányi, Petőfi, Kafka, Corneille, Racine, Apuleius, jó állapotban