Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 250

Jules Supervielle: A gyermekrabló. Illusztrálta Engel Tevan István. Bp., 1969, Magyar Helikon. Kiadói számozott egészbőrkötésben. 816. számú példány.
14208.

Rufpreis:
1 200 HUF

Bayer Ferenc: Czuczor Gergely élete és költészete. Bp., 1879, Aigner Lajos k. 72 p. Korabeli kissé kopott félvászonkötésben. Ceruzás bejegyzésekkel.
14209.

Rufpreis:
1 200 HUF

Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, festett lapszélekkel, gerince hiányos, kopott állapotban.
14210.

Rufpreis:
1 000 HUF

14211.

Rufpreis:
1 000 HUF

Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. Bp., 1917, Az Érdekes Újság kiadása. Kiadói, Végh Gusztáv tervezte, Félvászon kötésben, gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal, gerince celluxszal javított, néhány lapon szakadással, kopott állapotban.
14212.

Rufpreis:
3 000 HUF

Zichy Mihály élete, művészete és alkotásai. Tizennyolc szövegképpel és negyven műmelléklettel. A Pesti Napló ajándéka. Bp., 1902, Athenaeum. Kiadói festett egészvászon kötés, lapok kijárnak, kopott állapotban.
14213.

Rufpreis:
3 000 HUF

14214.

Rufpreis:
4 000 HUF

Fremde Zonen. Der wilde West, Wüste und Morgenland im Lichte deutscher Dichtung. Bildschmuck von Hans Volkert. (= Der Deutsche Spielmann. Eine Auswahl aus dem Schatze deutscher Dichtung für Jugend und Volk. Herausgegeben von Ernst Weber. München, 1925, Verlag des deutscen Spielmanns. Kiadói papírkötés, lapok foltosak, egyébként jó állapotban / paperback, stained
14215.

Rufpreis:
1 000 HUF

Dr. Birkás Géza: Francia nyelvtan a fiú- és leányközépiskolák felső osztályai számára. Bp., 1934, Szent István Társulat. Félvászon kötés, viseltes állapotban.
14216.

Rufpreis:
1 000 HUF

Németh Endre. Százhúsz nap az élet. Bp., 2002, Hazánk. Kiadói papírkötésben. Dedikált példány!
14217.

Rufpreis:
1 200 HUF

A Föld és lakói. Bp., 1938, Pesti Hírlap (A Pesti Hírlap könyvtára). Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
14218.

Rufpreis:
800 HUF

Zelk Zoltán: Sirály. DEDIKÁLT! Békéscsaba, 1978. Kiadói papírkötés, kissé piszkos, egyébként jó állapotban.
14219.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF