Haltenberger Mihály: Budapest városföldrajza. Szendy Károly előszavával. /Főv. pedagógiai szemináriumi kézikönyvek. I. kötet./ Bp., 1942. Stephaneum. 160 p. Számos szövegközti képpel. Kiadói papírborítóban szép állapotban
Vargha Károly: A délkeleti Zselic. Tájföldrajzi, településtörténeti és magyar-német összehasonlító népzenei kutatások. Csurgó, 1941, Új SOmogy Nyomda (Csurgói könyvtár 17.). Papírkötésben, jó állapotban.
2 db útikönyv-Dr. Vajkai Aurél: Badacsony és környéke; Pethő Tibor: Balatonalmádi és környéke. A Panoráma balatoni sorozata VII. és X. Bp., Panoráma. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Göőz József: Budapest története. Az ezredéves ünnepség alkalmával. 4. kiad. Bp. 1896. Lampel. 212 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrálva. A budai várat ábrázoló, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. A fűzés belül javított.
2 db útikönyv-Lipták Gábor: Balatonfüred és környéke; Pethő Tibor: Balatonalmádi és környéke. A Panoráma balatoni sorozata iX. és X. Bp., Panoráma. Kiadói papírkötés, jó állapotban.