Sven Hedin: Az Északi sarktól a Déli sarkig. Az ifjúság számára fordította: Mikes Lajos. Hetvenkét műmelléklettel. Budapest, 1912, Lampel R., 272 p. Kiadói viseltes egészvászon-kötésben.
Karl Baedeker: Südbayern, Tirol, Salzburg usw. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1910, Verlag von Karl Baedeker. Kiadói aranyozott vászonkötésben, gerincén kissé sérült. Közel 100 térképpel.
Touring Club Italiano. Italien. De Blauen Führer. Herausgeber: Francis Ambriére. Paris, 1955 Les Guides Bleus Hachette. Kiadói egészvászon-kötésben, számos térképpel.
Karl Baedeker: Oberitalien mit Ravenna, Florenz und Livorno. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1911, Verlag von Karl Baedeker. Kiadói aranyozott vászonkötésben, gerincén kissé sérült. Közel 70 térképpel.
Cholnoky Jenő: Utazásaim, élményeim, kalandjaim. Bp., 1942, Pantheon. 396 p. számos szövegközti rajzzal és lapszámozáson belül több képtáblával. Kiadói, félvászonkötésben, kissé kopottas állapotban.
Magyarország helységnévtára 1941. Szerk. és kiad. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1941, Hornyánszky Viktor Rt. Kicsit szakadt papírkötésben, egyébként jó állapotban.