Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Up de Graff, F. W.: Az Amazonasz őserdeiben. 58 képpel, térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban, a gerinc kicsit kopottas.
Mikkelsen Ejnar: A sarkvidék remetéje Mikkelsen kapitány kalandjai Fordította Balla Ignác Bp. 1916. Singer és Wolfner. 1 t. 309 p. számos képpel,Kiadói, laza illusztrált félvászon kötésben,
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. (V. hiányzik) Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, közepes állapotban
Devecseri Gábor: Budapest Tündérváros. Bp., 1946, Officina. 119 p. számos szövegközti, egészoldalas rajzzal, amelyek Hincz Gyula munkái. Első kiadás! Mindössze 1500 példányban jelent meg. Kiadói, rajzos papírborítóban.
Thirring Gusztáv: Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. Bp., 1900, Magyar Turista Egyesület Budapesti Osztálya. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.