dr. Darnay-Dornyai Béla, dr. Zákonyi Ferenc: Balaton útikalauz. (Bp.) 1957. Sport Lap- és Könyvkiadó. 288 l. 16 t. 1 térkép (színes,kihajtható). Szövegközti rajzokkal, térképvázlatokkal. kiadói félvászonkötés.
Gönczi Ferenc: A somogymegyei Múzeum Egyesület 25 éves története. Kaposvár, 1935, Új Somogy Nyomda. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
A mi Erdélyünk. Szerk.: Kovrig Béla. Bp., 1940, Stádium (Nemzeti Könyvtár). Makkai Sándor, Rónai András, Asztalos Miklós és Gergely Pál írásai. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Kiss Gábor: Erdélyi várak, várkastélyok. Bp., 1987, Panoráma (Utazások a múltban és a jelenben). Vászonkötésben, kissé kopott papír védőborítóval, jó állapotban.
Entz Géza, Sebestyén Olga: A Balaton élete. Bp., 1942 Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 44 táblával és 67 szövegképpel. Kiadói félvászonkötésben, a gerinc enyhén sérült.