Fraknói Vilmos: Egyháznagyok a magyar középkorból. Bp., 1916, Élet Irodalmi és Nyomda Rt (Bibliotheca vitae). Díszes, kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
A Magyar történeti életrajzok sorozat négy kötete: Szilágyi Sándor: Felsővadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652. (Bp., 1886, Méhner Vilmos); Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár 1520-1579. (Bp., 1887, Méhner Vilmos); Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál 1621-1679. (Bp., 1887, Méhner Vilmos); Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina 1604-1641. (Bp., 1887, Méhner Vilmos). A négy kötet egybekötve, kissé kopott félvászon kötésben, foltos lapszélekkel, egyébként jó állapotban.
Vegyes könyv tétel: Zsigray Júlianna: A Sugár úti palota. Erkel Ferenc életregénye. Bp., 1960, Zeneműkiadó. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.; Margócsy István(szerk.): Jöjjön el a országod... 1988, Szabad Tér Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban; Dr. Major Ákos: Népbíráskodás, Forradalmi törtvényesség. Egy népbíró visszaemlékezései. Bp., 1988, Minerva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.; Ellenforradalom tollal és fegyverrel, 1956. Bp., 1981, Kossuth; Gosztonyi Péter: 1956, A magyar forradalom története. Bp., 1988, Áramlat Független Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.; Karsai Elek-Karsai László: A Szálasi per. 1988, Reform. Kiadói kartonált kötés, borítója karcos, egyébként jó állapotban.; Ráth Végh István: Hatalom és pénz. Bp., 1964, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, védőborítóval, jó állapotban.
Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., 1990, Akadémiai Kiadó (Reprint sorozat). Az 1941. évi kiadás (Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda) reprintje. Kartonált papírkötésben, a gerinc alsó részénél kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.