CH. R. Gibson: A tudomány hősei. Angolból fordította és a két Bolyai életrajzával megtoldotta Halász Gyula. 24 képpel. Ismeretterjesztő Könyvtár. Budapest, é.n., Franklin. Aranyozott, illusztrált, kiadói egészvászon kötésben.
Perl Sándor: A textilipar. III. kötet. A fonalak szövése, előkészítése, kötéstan, szövés. 32 ábrával. Műszaki Könyvtár (Balogh Arthur szerk.). Budapest, é.n., Népszava-Könyvkereskedés. Kiadói papír kötésben
Kádár Mihály: Hegesztés kézikönyve autogén- és elektromoshegesztés. Műszaki Könyvtár (Balogh Artur szerk.). Budapest, é.n., Népszava-Könyvkereskedés. Kiadói papír kötésben
Balog Arthur: Hogyan használjunk hálózati áramot rádiókészülékeinkhez? Műszaki Könyvtár (Balogh Arthur szerk.). Budapest, é.n., Népszava-Könyvkereskedés. Kiadói papír kötésben
Markovits Imre dr.: A kvarcfénykezelés technikája és indikációi. Az ultra-ibolya sugarak és alkalmazásuk az orvostudományban. 17 ábrával. Budapest,é.n., Novák és Társa. Kiadói papír kötésben.
Archibald, Williams: Korunk találmányai. A drótnélküli távíró, a folyékony levegő alkalmazásai... Az angol eredeti nyomán átdolgozta Sándor Szilárd. Budapest, 1910, Franklin. Kopottas, aranyozott, illusztrált, kiadói egészvászon kötésben.