4 db nagyrészt tudomány tematikájú könyv: Balogh Ferenc: Urológia orvostanhallgatók és szakorvosjelöltek számára. Budapest, 1978, Medicina Könyvkiadó.; Mecsnikov E.: Az emberi természet. Tanulmányok. Budapest, 1913, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban.; Feld, Charles et alii (szerk.): Az eget ostromló Párizs. A párizsi kommün képekben. Budapest, 1971, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben.; P. V. Kozsevnyikov: a bőrbetegségek kezelése. Budapest, 1952, Egészségügyi Kiadó. Modern vászon kötésben.
Lukács Pál dr.:Hogyan éljen a vesebajos ember? Gyakorlati tanácsok vesebajosok és azokkal foglalkozók számára. Budapest, (1934), Novák Rudolf és Társa. Egészvászon kötésben, szép állapotban.
Dr. Forel Ágoston: A nemi kérdés. Természettudományi, lélektani és egészségtani tanulmány a jövendő fontos szociális feladatainak megoldási kísérleteivel. A világháború tapasztalatai alapján bővített 1923. évi legújabb kiadás után fordította: dr. Fülöp Zsigmond. Második kiadás. Bp., 1926, Nova. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé sérült
Totis Béla dr.: Az ifjúság nemi problémái (Levelek fiamhoz). Budapest,é.n., A magyarországi Szociáldemokrata Párt Orvostagjai Szervezetének Kiadása. Újrakötve félvászon kötésben, jó állapotban.
BÖLSCHE Vilmos:Szerelem az élők világában. A szerelem fejlődéstörténete és földi vándorútja. Ford.: Kremmer Dezső, Merényi József, Sidó Zoltán, Wildner Ödön. 1-2. kötet.Budapest, 1910, Politzer Zsigmond. Az egyik kötetben hiányzik a címoldal. Kopottas kiadói egészvászon kötésben.