Ossendowski: A sötét Kelet árnyéka. The shadow of the gloomy East. Fordította Balassa József. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mytery in Asia. Fordította Sajó Aladár. Bp., 1925, Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Bergman, Stern: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Gubányi Károly: Ausztrália Bp., 1913. Lampel R. 2 sztl.lev. 253 l. 16 t. (képek). számos szövegközti képpel, gazdagon illusztrálva. Kiadói, festett képpel, illusztrált, aranyozott, egészvászon kötésben, ki sszakdással
Ossendowski: Kínai rejtelmek. Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belül kissé levált, kopottas állapotban.
Kreitner Gusztáv: Széchenyi Béla keleti utazása India, Japan, China, Tibet és Birma országokban. Bp., 1882, Révai. 1028 p., 1 térkép. Lapszámozáson belül 200 egészoldalas és szövegközti, fametszetű képpel. Kiadói, festett, aranyozott vászonkötésben. Restaurálásra szoruló, szétvált állapotban
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XV. köt.: Magyarország, 5. köt.: Felső-Magyarország. [Bp., 1898, Magyar Királyi Államnyomda]. Erősen kopott, szakadozott díszes laza vászonkötésben, az első néhány lap hiányzik.
Ohle, Fritz: Az idegenlégió karavánja. A világkörül. Útirajzok - Útikalandok. Hat világrész csodás exotikus képe modern világjárók élményeiben, az utazók eredeti felvételeivel illusztrálva. Budapest, é.n., Dante. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Gerinc kopottas, sérült.