Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötésen itt-ott kisebb kopásokkal, két kötet gerince félig elvált, de javítható
Széll Sándor dr.: Városaink neve, címere és lobogója. Történeti és heraldikai tanulmány (Bp.) 1941.(Vármegyei Szociográfiák). 94 l. 1 sztl. lev. 1 tábl. (színes, hajtogatott) Gazdag kép- és ábraanyaggal. Kiadói, színes zászlóképekkel illusztrált félvászon kötésben.
Entz Géza-Sebestyén Olga: A Balaton élete. Bp., 1942 Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 44 táblával és 67 szövegképpel. Félvászon kötés, jó állapotban.
Márki Sándor: Magyar uralom az Adrián Történelmi vázlat Bp. 1915. M. Adria Egy. 47 p. (Magyar Adria Könyvtár 6.) Kiadói illusztrált papírborítóban, kisebb sérülésekkel, térkép nélkül
Kosch, Alois: Zwoa Brettl/ A gführiger Schnee. Das grosse Ski-Einmaleins. A. Kosch Gebr. Richters Verlagsanstalt in Erfurt. é.n. Sok képpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben.
A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Hedin, Sven: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta [és fordította] Dr. Thirring Gusztáv. Számos képpel és két térképpel. Budapest, [1902]. Lampel. 220p. + 15 t. + 2 térkép. Első magyar kiadás. (Egy kép kijár, rojtos szélű, egyébként szép példány)
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Lampel és Wodianer, Bp.é.n. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, nagyon szép állapotú.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Hedin, Sven: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Bp., [1937], Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, nagyon szép állapotban.