GYÖRGY ALADÁR: A föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv. Második ujból írt kiadás. 5. köt. Magyarország. Budapest, 1905, Franklin. Sok képpel illusztrált kiadvány. Kopottas, félvászon kötésben.
Charles Feld-Francois Hincker: Az eget ostromló Párizs. A párizsi kommün képekben. Párizs, 1971, Cercle D'Art et Livre-Club Diderot. Kiadói egészvászon kötés, képekkel gazdagon illusztrált, jó állapotban.
Kovács Károly: Helytörténeti dolgozatok. Poroszló község néprajzi hagyományaiból. Kovács Károly írásai 1956. évtől - 1988. évig. A kötetet szerkesztette és lektorálta: Ködöböcz Gábor. Budapest, 1994, Feszt. Kiadói, karton kötésben, jó állapotban. Képekkel illusztrált kiadvány.
cca 1940 Cholnoky Jenő: A föld és élete: Világrészek, országok, emberek II. kötet. Ázsia. 256 képpel és térképpel. Budapest, é.n., Franklin társulat. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, kissé viseletes állapotban.
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. Bp., 1938, A Pesti Hírlap Kiadása. Aranyozott, egészvászon kötésben 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel, táblázatokkal illusztrálva. Jó állapotban
Czoma László dr. (et al. szerk.): Tanulmányok Rákospalota- Pestújhely történetéből. Képekkel illusztrált kiadvány. Bp., XV. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága, 1974. Kiadói karton kötésben, fedőborítóval, korának megfelelő állapotban.