Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp., 1870, Méhner Vilmos, 807p. gazdag szövegközti képanyaggal, köztük 25 egészoldalas. Festett, aranyozott, illusztrált, díszes kiadói vászonkötésben, festett lapszélekkel, gerincén apró foszlásokkal
Gárdonyi Géza munkái. 1-40 kötet. Bp. 1924-1938. Dante. 40 db. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Egységes, szép sorozat. (egy kötet sarkán szakadás)
alsó-viszti Fogarasi János: Magyar és német zsebszótár. Legújabb helyesirás szerint, s az újonnan alakított vagy fölélesztett szókkal bővitve. Második vagy magyar-német rész. Második, jobbított, ls sok ezer új szókkal bővített kiadás. Pesth, 1848, Hecekenast Gusztáv. 4 lev., 696p. Korabeli egészbőr kötésben, lapjai helyenként foltosak. Kötéstábla elvált
Fagyöngy. 1937 karácsony. Bp., 1937, Révai. Nyirő József, Makkai Sándor, Tamási Áron, Mécs László, Tormay Cecile, Kosztolányi, Márai és mások novelláival. Bibliofil kiadás, 890. sorszámozott, névre szóló példány, az elején személyes üdvözlő sorokkal. Kiadói halinakötésben, jó állapotban.
1864 Magyar Nők Évkönyve. Negyedik évfolyam. Szerk. és kiad. Emilia (Kánya Emília). Pest, 1863. Kiadói, díszes félbőr kötésben, 14db litografált portréval, kopottas állapotú (a kötéstábla és a lapok foltosak, helyenként javításnyomok, ill. ceruzás firkák, az elején a naptárból 2 lap hiányzik)