1908 A műveltség könyvtára sorozatból: A Társadalom kötet Stein Lajos megfogalmazásában az Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. gondozásában, Budapest, észrevehető külső sérülésekkel
43 darabos nagy regény tétel: különféle régi német könyvsorozatok kötetei (Collection Hartleben: 8 db, Prohaskas Monat-Bände: 10 db, Engelhorn's allgemeine Roman-Bibliothek: 20 db), néhány különálló kötet (Shakespeares dramatische Werke 1. köt.; Ausgewählte Werke von E. T. A. Hoffmann 1. köt; Voß, Richard: Der Todesweg auf den Piz Palü), valamint 1 db francia nyelvű regény (Madame la Comtesse de Ségur: Les vacances). Kötetenként változó állapotban, többnyire kopottas kötésben, de jó állapotban.
Verne Gyula: Sándor Mátyás 1-2. köt. Bp., é n., Franklin. Díszes, de kopott vászonkötésben, az első kötet gerince utólag ragasztott. + Verne Gyula: Három orosz és három angol kalandjai. Bp., é. n., Franklin. Kopott, kicsit laza vászonkötésben, a címoldal hiányzik.
Széchenyi István: Világ. Bp., 1984, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Az 1831-es kiadás (Pest, Landerer) reprintje. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Széchenyi István: Stádium. Bp., 1984, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Az 1833-as kiadás (Lipcse, Wigand) reprintje. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Széchenyi István: A' Kelet népe. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (A társadalomtudományok magyar klasszikusai). Az 1841-es kiadás (Pozsony, Wigand) reprintje. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
TÓTH Béla: A magyar anekdotakincs IV. kötet Gyűjtötte és magyarázza: -- /Thesaurus anecdoton hungarorum/ Bp., é.n. Singer és Wolfner. Díszes, dombornyomott, aranyozott, egészvászon kötésben, festett lapszélek. Tulajdonosi bejegyzésekkel, gerinc kissé kopottas.
TÓTH Béla: A magyar anekdotakincs III. kötet Gyűjtötte és magyarázza: -- /Thesaurus anecdoton hungarorum/ Bp., é.n. Singer és Wolfner. Díszes, dombornyomott, aranyozott, egészvászon kötésben, festett lapszélek. Tulajdonosi bejegyzésekkel, gerinc kissé kopottas.