Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 111

Ráth-Végh István: Az emberi butaság kultúrtörténete. Negyedik kiadás. Bp., 1943, Cserépfalvi. Kiadói félvászon kötés, Gerincnél kissé szakadt, belül a gerincnél kissé levált, egyébként jó állapotban.
13106.

Rufpreis:
1 200 HUF

Ráth-Végh István, Agrádi Ferenc, Tiszay Andor, Bélley Pál, Kocsis Ferenc, Koroknay István(szerk.): 2. kötet.  Vigyázat! Szélhámos! Nagy szemfényvesztők. Kuruzslók műhelytitkaiból. Asszony, aki „nyulakat szült”. A fületlen álkirályfi. Casanova, a szélhámosok királya. Bp., 1957, Bibliotheca. Kiadói papír kötésben.
13107.

Rufpreis:
3 000 HUF

13108.

Gárdonyi Géza munkái. 1-40 kötet,

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

B. Jefimov: Tartós békéért. Bp., 1951, Művelt Nép Könyvkiadó. Félvászon kötésben. A gerincnél teljesen kiszakadt, egyébként jó állapotú.
13109.

Rufpreis:
8 000 HUF

Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. Bp., 1917, Az Érdekes Újság kiadása. Kiadói, Végh Gusztáv tervezte, illusztrált félvászon kötésben, gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal, (a gerinc sérült).
13110.

Rufpreis:
5 000 HUF
11

13111.

Rufpreis:
4 000 HUF

13112.

Rufpreis:
1 800 HUF

13113.

Rufpreis:
8 000 HUF

Tolnai Világlexikon I-XVIII. kötet, teljes sorozat, pótkötetek nélkül. Budapest, Tolnai Nyomdai Művészet és Kiadóvállalat Részvénytársaság Kiadása. Egészvászon kötésben, dombornyomott borítóval. Átlagos állapotban
13114.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kelemen, Emericus (Imre): Institutiones juris privati hungarici, quas nobilis juventutis Hungariae usibus conscripsit II.-III. kötetek. Budae, 1818. Korabeli félbőr kötésben
13115.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Landgesetz- und Regierungsblatte für das Kronland Ungarn. 1851. Fél évfolyam. 674p. Ferencz József, Haynau és Geringer rendeleteivel. Korabeli félvászon kötésben.
13116.

Rufpreis:
5 000 HUF

Talmud Babli. Babylonischer Talmud. Tractat Berachoth Segensprüche. Mit deuscher Uebersetzung und den Commentaren Raschi und Tosephoth nebst verschiedenen Verbesserungen aller früheren Ausgaben... Einleitung... Dr. E. M. Pinner. Bd. I. (Alles Erschienene) Berlin, 1842, Eigenthum des Verfassers. Héber-német kétnyelvű kiadvány egyetlen megjelent, folio kötete, korabeli papírkötésben, kissé viseltes állapotú /  Hebrew-German bilingual edition, folio volume, first edition, all published, in paper binding, somewhat worn condition
13117.

Talmud Babli. Babylonischer Talmud. Tractat Berachoth Segensprüche. Mit deuscher Uebersetzung und den Commentaren Raschi und Tosephoth nebst verschiedenen Verbesserungen aller früheren Ausgaben... Einleitung... Dr. E. M. Pinner. Bd. I. (Alles Erschienene) Berlin, 1842, Eigenthum des Verfassers. Héber-német kétnyelvű kiadvány egyetlen megjelent, folio kötete, korabeli papírkötésben, kissé viseltes állapotú /
Hebrew-German bilingual edition, folio volume, first edition, all published, in paper binding, somewhat worn condition

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF