Az Erdélyi Helikon íróinak anthologiája 1924-1934. Szerk.: Kovács László. Kolozsvár, [1934], Erdélyi Szépmives Céh. Áprily Lajos, Dsida Jenő, Kós Károly, Makkai Sándor, Nyirő József, Reményik Sándor, Tamási Áron és mások írásaival. Kiadói halinakötésben, jó állapotban.
Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I-V. kötet. I.: Ősműveltség és középkori kultúra. II.: Magyar renaissance. III.: A kereszténység védőbástyája. IV.: Barokk és felvilágosodás. V.: Az új Magyarország. Bp., 1939-1942 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. + 670p. + 664p. 658p.; 684p. Rendkívül gazdag, részben színes, egészoldalas és szövegközti képanyaggal, táblákkal. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű kissé kopott félbőr kötésben a gerincen néhol kis hibákkal.