Jósika Miklós: Visszhangok. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv. Aranyozott félvászon kötés, festett lapszélek, néhány lap foltos, kissé kopottas állapotban.
Kisfaludy Sándor: Himfy szerelmei I. rész. A kesergő szerelem. Magyar emlékírók gyémántkiadás. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv. Félvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belül a lapok foltosak, egy szakadt, viseltes állapotban.
Verne Gyula: A Grant kapitány gyermekei. Fordította Vértesi Arnold. Nyolcadik kiadás, negyvennyolc képpel, második kötet. Bp., é.n., Franklin. Illusztrált, félvászon kötés, kopottas állapot.
Schmidt Sándor: A drágakövek I-II. Bp., Királyi Magyar Természettudományi Társulat, 1890. Tulajdoni bejegyzéssel, vászonkötésben, a borító kicsit kopott, egyébként jó állapotban.
3 db könyv a Téka sorozatból: Az utazás divatja. Útleírások, útijegyzetek az 1848 előtti Erdélyről. Vál.: Egyed Ákos. Bukarest, 1973, Kriterion.; Drăguşanu, Ion Codru: Erdélyi peregrinus. Bukarest, 1973, Kriterion.; Haller János: Hármas história. Bukarest, 1978, Kriterion. Vászonkötésben, jó állapotban.