Hötzsch, Otto: Die Vereinigten Staaten von Nordamerika. Monographien zur Weltgeschichte XX. Bielefeld - Leipzig, 1904, Verlag von Velhagen & Klasing. Dauerbach Béla ex librisével. Papírkötés, védőfóliával, jó állapotban.
Eduard Heyck: Florenz und die Medici. Mit 183 Abbildungen. (Monographien zur Weltgeschichte 1) Bielefeld-Leipzig, 1909, Velhagen & Klasing. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban / Gold plated linen binding, good condition
Brózik Károly, dr. Kolumbus Kristóf. Amerika felfedezése. Az ifjúság számára szerkesztette --. Bp., é.n. Lampel R. 231 p. 3. kiadás. Kiadói, festett, kissé kopott egészvászon kötésben.
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötésen itt-ott kisebb kopásokkal, két kötet gerince félig elvált, de javítható
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. Bp., 1938, A Pesti Hírlap Kiadása. Aranyozott, egészvászon kötésben (a gerincen kissé kopott az aranyozás, egyébként jó állapotban). 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel, táblázatokkal illusztrálva.
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. Bp., 1938, A Pesti Hírlap Kiadása. Aranyozott, egészvászon kötésben 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel, táblázatokkal illusztrálva. Jó állapotban
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Stein Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. I-II. köt. 148 képpel és 1 térképpel. Ford. Halász Gyula. Bp., é. n., Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban, a gerince kicsit kopottas.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 I-II. köt. Ford. Dr. Darvai Móricz. 207 képpel, 24 melléklettel, 2 panorámával és 3 térképpel. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Bp., é.n. Lampel. Kiadói festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Első kiadás (!), szép állapotban