Lengyel viseletek könyve-Karol Linder: Dawne wojsko polskie ubiór i uzbrojenie. Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej. Kiadói egészvászon kötés, képekkel gazdagon illusztrált, kopottas állapotban / Book of Polish military costumes, full linen binding
Könyv tétel: 1947 Budapest Székesfőváros közigazgatási címtára. 112p. (ragasztott gerinccel), Ínyemester Szakácskönyve, Szerelmi élet a házasságban, 1947 Új Ember almanachja, Fiú légy férfi
Szentföld: Mecsetek és minaretek, beduin kúfijják, a Sinai sivatagos tájai,a Holt-tenger sóképződményei..., Bp. 2000. Park Kiadó, rengeteg színes képpel és ábrákkal, kemény papírkötés, a gerinc sérült
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, két kötet kötése hibás
Cholnoky Jenő: A Föld és élete I-V. kötet. Minden kötet gazdag képanyaggal és egy-egy kihajtható színes térképpel Egységes, kissé kopott aranyozású kiadói egészvászon kötésben. Egy gerinc sérült
Sven Hedin: A rejtelmes India felé II. Bp, é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben, fotókkal, rajzokkal gazdagon illusztrálva, jó állapotban
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. (V. hiányzik) Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, közepes állapotban
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötéseken itt-ott kopásokkal, két kötet gerince elvált, de javítható, egy-két lap hiányzik, illetve elvált
Orbán Balázs: Torda város és környéke. 33 nagy és 12 szövegképpel. Bp., 1889, Pesti Könyvnyomda-Részvény-Társaság (Reprint kiadás: Bp., 1984, Helikon). Kiadói egészvászon kötésben, védőborítóval