Podruzsik Béla: Legújabb szakácskönyv. A polgári konyha, házi cukrászat és a diétás főzés ismereteivel. Bp., 1928, Otthon Nyomda. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél és a sarkainál szakadt, belül a gerincnél kissé levált, kopottas állapotban.
Az új idők első receptkönyve. Válogatott, kipróbált receptek gyűjteménye. Bp., (1934), Athenaeum. Félvászon kötés, belső előlap hiányzik, ragasztva, lapszélek ázottak, kopottas állapotban.
St. Hilaire Jozefa: Pesti szakácskönyv. Bp. 1875. Eggenberger-féle könyvkereskedés. Ragasztott félvászon kötés, kissé viseltes állapotban. Kézzel írt receptek az utolsó lapokon.
J.M. Heitz: Die Wiener Bürger-Küche illustriertes Kochbuch. Wien, 1911, A. und R. Heitz. Kiadói egészvászon kötés, belül a gerincnél teljesen levált, belső előlapja hiányzik, néhány lapja kijár, szakadt, viseltes állapotban.
Dr. Kiss Ferenc: Tájanatómia. II. bővített kiadás, 51 színes és 18 szövegközti ábrával. Bp., (1933), Novák Rudolf és Társa. Későbbi félvászon kötés, jó állapotban.