Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 27

Johann Constantin Eigius: Wunderbahrer Adlers-Schwung Oder Fernere Geschichts-Fortsetzung Ortelii redivivi et continuati,... I.-II. (egybe kötve)  Vienn, 1694. L. Voigt - Univ. Buchdruck. 1 t. (metszett díszcímlap; J. F. Langgraff) 7 sztl. lev. 454 l. 4 sztl. lev. 1 t. (rézmetsz.); II.: 1 t. (metszett díszcímlap; J. F. Langgraff) 1 sztl. lev. 720 l. 4 sztl. lev. 11 t (valószínúleg nem komplett). (rézkarc és rézmetsz.; portré, 1 csatakép, városábrázolás. Kétszínnyomású címlapokkal. Korabeli vaknyomott, rázkapcsos egészbőr kötésben (egy kapocs hiányos és egy néhány metszet szakadt, egy hiányos). Első tulajdonosa a benne található rézmetszetes ex libris tanúsága szerint Franz Honorius Trauttmannsdorf, az Udvari Kamara elnökhelyettese lehetett. A felsorolt hibáktól eltekintve jó állapotban. Ritka, Magyarország történelmével - a török alóli felszabadító háborúval foglalkozó munka. / I.-II. vols. bound togetrher. With large etchings (alltogether 14) (some missing). With ex libris stating that the first owner of the book was Franz Honorius Trauttmannsdorf vice president of the Hofkammer. In full leather binding. (some minor faults, but in good condition)
12756.

Johann Constantin Eigius: Wunderbahrer Adlers-Schwung Oder Fernere Geschichts-Fortsetzung Ortelii redivivi et continuati,... I.-II. (egybe kötve)
Vienn, 1694. L. Voigt - Univ. Buchdruck. 1 t. (metszett díszcímlap; J. F. Langgraff) 7 sztl. lev. 454 l. 4 sztl. lev. 1 t. (rézmetsz.); II.: 1 t. (metszett díszcímlap; J. F. Langgraff) 1 sztl. lev. 720 l. 4 sztl. lev. 11 t (valószínúleg nem komplett). (rézkarc és rézmetsz.; portré, 1 csatakép, városábrázolás. Kétszínnyomású címlapokkal. Korabeli vaknyomott, rázkapcsos egészbőr kötésben (egy kapocs hiányos és egy néhány metszet szakadt, egy hiányos). Első tulajdonosa a benne található rézmetszetes ex libris tanúsága szerint Franz Honorius Trauttmannsdorf, az Udvari Kamara elnökhelyettese lehetett. A felsorolt hibáktól eltekintve jó állapotban. Ritka, Magyarország történelmével - a török alóli felszabadító háborúval foglalkozó munka. / I.-II. vols. bound togetrher. With large etchings (alltogether 14) (some missing). With ex libris stating that the first owner of the book was Franz Honorius Trauttmannsdorf vice president of the Hofkammer. In full leather binding. (some minor faults, but in good condition)

Rufpreis:
140 000 HUF
379,40
437,50

Dr. Földváry László: A visszacsatolt keleti és erdélyi országrész erdőterülete és faellátásunk jövője. Bp., 1940, Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
12757.

Rufpreis:
1 000 HUF

12758.

Rufpreis:
12 000 HUF

12759.

Rufpreis:
1 400 HUF

Székely népballadák. A Magyar Könyvbarátok számára kiadta a Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr kötés, képekkel illusztrált, kopottas állapotban.
12760.

Rufpreis:
800 HUF

Dr. Lajos Iván: IV. Károly élete és politikája. Dedikált! Magyar Nők Szent Korona Szövetségének kiadványa. Kiadói egészvászon kötés, belső előlapja foltos, sérült, kopottas állapotban.
12761.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05
14

Magyar Hírmondó. [Szerkesztette Görög Demeter és Kerekes Sámuel. 1792 márcios és szeptembere közötti 8 db száma [Bécs, 1792. Hummel J. D.] Korabeli félbőr kötésben
12762.

Rufpreis:
10 000 HUF

Szalay László: Magyarország története I. kötet. Lipcse, 1852, Geibel Károly. Félvászon kötés, festett lapszélek, viseltes állapotban.
12763.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Túri Béla: Az ifjú Széchenyi, Széchenyi közéleti fellépte előtt. Bp., 1925, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
12764.

Rufpreis:
1 000 HUF

12765.

Rufpreis:
4 000 HUF

Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján I. és III. kötet. A Magyar Tudományos Akadémia felkérésére szerkesztette Serédi Jusztinián biboros hercegprimás a M. Tud. Akadémia ig. és tiszteleti tagja. Bp., 1938. Magyar Tudományos Akadémia. 602 + 691p., szövegközti képekkel illusztrálva. Fél és egészvászon kötésben
12766.

Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján I. és III. kötet.
A Magyar Tudományos Akadémia felkérésére szerkesztette Serédi Jusztinián biboros hercegprimás a M. Tud. Akadémia ig. és tiszteleti tagja. Bp., 1938. Magyar Tudományos Akadémia. 602 + 691p., szövegközti képekkel illusztrálva. Fél és egészvászon kötésben

Rufpreis:
8 000 HUF

12767.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF