Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 118

Arany János balladái - Zichy Mihály rajzaival.  Bp, é.n. (1880k.) Ráth Mór (Hornyánszky ny.) I.-II. kötet 10-10 balladával, kőnyomatos illusztrációkkal. 90 p + 90p. Két nagyméretű, gyönyörű album. Dúsan aranyozott, szecessziós, rézveretes félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. (A gerinc kis helyen igényesen retaurált). Kétkötetes változatban ritkaság! 38x46 cm.
12957.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25

Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. Bp. 1943. Bibliotheca. 479p. A borító Mészáros Tamás munkája. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon-kötésben. Gerincen apró szakadással
12958.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Igmándi Mihály: Magyar szellemi élet. Elbeszélések és rajzok a magyar írók és művészek életéből. Dr. Váradi Antal előszavával. . Első kiadás. Budapest, 1892. Hornyánszky Viktor. VII + [3] + 212 p. + 3 t. Festett, aranyozott Gottermayer egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. (Gerincen kis hiány)
12959.

Igmándi Mihály: Magyar szellemi élet. Elbeszélések és rajzok a magyar írók és művészek életéből. Dr. Váradi Antal előszavával. . Első kiadás.
Budapest, 1892. Hornyánszky Viktor. VII + [3] + 212 p. + 3 t.
Festett, aranyozott Gottermayer egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. (Gerincen kis hiány)

Rufpreis:
4 000 HUF

Cs. Szabó László: Fegyveres Európa. Útinaplók. Bp., 1939. Nyugat. 138+(2)p. Kiadói papírborítóban
12960.

Cs. Szabó László: Fegyveres Európa. Útinaplók.
Bp., 1939. Nyugat. 138+(2)p. Kiadói papírborítóban

Rufpreis:
2 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok Első kiadás! Bp., 1891. Révai Testvérek Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. Nagyon szép példány.
12961.

Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok Első kiadás!
Bp., 1891. Révai Testvérek Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. Nagyon szép példány.

Rufpreis:
10 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Pipacsok a búzában. Első kiadás! Bp., 1890. Révai Testvérek kiadása Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült,  Aufrecht és Goldschmied kliséivel. néhány lap kijár egyébként szép példány.
12962.

Mikszáth Kálmán: Pipacsok a búzában. Első kiadás!
Bp., 1890. Révai Testvérek kiadása
Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. néhány lap kijár egyébként szép példány.

Rufpreis:
10 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Club és folyosó Bp., 1893. Révai Testvérek kiadása Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült,  Aufrecht és Goldschmied kliséivel. 3 lap sérült és kijár, egyébként szép példány.
12963.

Mikszáth Kálmán: Club és folyosó
Bp., 1893. Révai Testvérek kiadása
Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. 3 lap sérült és kijár, egyébként szép példány.

Rufpreis:
6 000 HUF

12964.

Eger, 1792. A Püspöki betűkkel. 1 t. címkép 4 sztl. lev. 411p.
Későbbi félbőr kötésben, jó állapotban

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

12965.

Gerely József: A Miatyánk könyve

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

12966.

Kötés nélkül, krúdában maradt példány. 120p. / Piece without binding in cruda.

Rufpreis:
100 000 HUF
271,00
312,50

12967.

Rufpreis:
4 000 HUF

Egyetemes Regénytár: Almanach 1906. Szerk. Mikszáth Kálmán. Bp., 1902, Singer és Wolfner. Gottermayer-féle kiadói, aranyozott, dombornyomott egészvászon kötésben, kopottas állapotú, 2 lap kijár
12968.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF