Arany János balladái - Zichy Mihály rajzaival. Bp, é.n. (1880k.) Ráth Mór (Hornyánszky ny.) I.-II. kötet 10-10 balladával, kőnyomatos illusztrációkkal. 90 p + 90p. Két nagyméretű, gyönyörű album. Dúsan aranyozott, szecessziós, rézveretes félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. (A gerinc kis helyen igényesen retaurált). Kétkötetes változatban ritkaság! 38x46 cm.
Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. Bp. 1943. Bibliotheca. 479p. A borító Mészáros Tamás munkája. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon-kötésben. Gerincen apró szakadással
Igmándi Mihály: Magyar szellemi élet. Elbeszélések és rajzok a magyar írók és művészek életéből. Dr. Váradi Antal előszavával. . Első kiadás. Budapest, 1892. Hornyánszky Viktor. VII + [3] + 212 p. + 3 t. Festett, aranyozott Gottermayer egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. (Gerincen kis hiány)
Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok Első kiadás! Bp., 1891. Révai Testvérek Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. Nagyon szép példány.
Mikszáth Kálmán: Pipacsok a búzában. Első kiadás! Bp., 1890. Révai Testvérek kiadása Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. néhány lap kijár egyébként szép példány.
Mikszáth Kálmán: Club és folyosó Bp., 1893. Révai Testvérek kiadása Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. 3 lap sérült és kijár, egyébként szép példány.