Herczegh Ferenc: Új idők Társadalmi, szépirodalmi, művészeti és társadalmi képes hetilap 18. évfolyama 1911 október-1912 március aranyozott kiadói egészvászon kötésben ( gerinc sérült)
1933 Herczeg Ferenc válogatott munkái emlékkiadásának 8 kötete, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt kiadása, Bp., kiadói egészvászon kötésben, megviselt állapotban
7db önéletrajzi könyv: Ráby Mátyás önéletírása, Gellért Lajos : Elajándékozott évek, színes illusztrációval, számozott könyv,félvászon kötés gerincél sérült,Armand Lanoux: Maussant a szépfiú, Goldonyi Béla,: 1 pár szögescipő- 3 olimpia, Gyurkó László: Arcképvázlat történelmi háttérrel, Kárpáti Rudolf: Karddal a világ körül, Kimondhatatlan nyomorúság
Greacum lexicon manuale. Tribus partibus constans hermeneutica, analytica, synthetica, primum a Beniamine Hederico ... et multis modis castigatum et emendatum cura Io. Augusti Ernesti. Lipsiae (Lipcse), 1796, Io. Frid. Gleditschii. Korabeli egészvászon kötésben, jó állapotú (gerincen kisebb sérülések, a címlapon az egykori tulajdonosok bejegyzése, pecsétje) / Original leather binding, inscription and stamp of previous owners on title page)
Allgemeine deutsche Real-Encyklopädie für die gebildeten Stände. (Conversations-Lexikon) I. Bd. A-Bl. Leipzig, 1830, F.A. Brockhaus. Papírkötésben, jó állapotban (gerincen szakadás) / Paper binding, good condition (fault on spine)
Allgemeine deutsche Real-Encyklopädie für die gebildeten Stände. (Conversations-Lexikon) VIII. Bd. O-Q. Leipzig, 1830, F.A. Brockhaus. Papírkötésben (gerincen kis szakadás) / Paper binding (minor fault on spine)
Das Kleine Universum. Ein Bildwerk in interessanten Ansichten. I.-IV. Bände. Komplett sorozat. A 4 db címlapkép kivételével minden metszet hiányzik, de a többi oldal megvan. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr kötésben. / Except for the 4 cover pictures the engravings are missing, but the text is complete. In leather binding. Stuttgart, J. Scheible, 1840-1842.
1913 Kis Larousse lexikon 6200 metszettel, fényképekkel és térképpel, Illusztrált egészvászon kötésben kis zskadással / Petit Larousse Illustré 1665 p.