Kocsi Csergő Bálint: Kősziklán épűlt ház ostroma. Ford. Felső-Csernátori Bod Péter [Bev., jegyz. Szilágyi Sándor]. Lipcse, 1866, Köhler K. F. Első nyomtatott kiadás. Félvászon kötésben, viseltes állapotban, a korábbi tulajdonos jegyzeteivel a lapszéleken és a hátsó védőlapokon
P. Virgilii Maronis Opera, cum interpretatione et nonnullis notis P. Caroli Ruaei Soc. Jesu. Tom I-III. (Bucolica, Georgica, Aeneidos, Exerciationibus Rhetoricis). Tyrnaviae, 1760, Typis Academicis Societ. Jesu. Eredeti félbőr kötésben, jó állapotban
Dirckinck, Joannes: Weg der Vollkommenheit; Das ist/ Weg der Reinigung/ der Erleuchtung/ der Bereinigung/ In seine Staffel oder Schritt abgetheilt: Und zu Ankreutzung der Laster/ Erwerbung der Tugenden/ Und zu immerwährender Materie des Examinis Particularis. Oder sonderbahrer Erforschung/ Kürtzlich und klaerlich beschrieben Und allen Christ- Gläubigen/ sonderlich der Vollkommenheit Geflissenen/ Zu durchwandelen vorgestellt. Köln, 1706. Noethen. in slightly damaged paper-binding
Költők lugasa. Az ujabbkori magyar költészet termékeinek képekkel diszitett gyüjteménye. Az eredeti rajzok Greguss Imre, Aggházy Gyula, Gyulai László, Greguss János s többektől valók. Metszette Morelli Gusztáv. Bp., (1891), Méhner Vilmos. Az eredeti, kiadói, aranyozott, festett egészvászon kötés felhasználásával újrakötve (a címlapon, a tulajdonosi lapon és az első lapon törölt beírások, a tartalomjegyzékben néhány aláhúzás)
Verne Gyula Összes Munkái: Utazás a Hold körül. Ford. Gaál Mózes. Harmadik, egyedül jogositott képes kiadás. Bp., 1895, Franklin-Társulat. Kiadói, festett, aranyozott, Gottermayer-féle egészvászon kötésben, jó állapotú (a gerincről a felirat nagyrészt lekopott)
Guzmics Izidór és Kazinczy Ferencz közti levelezés 1822-től 1831-ig. Közli Gulyás Elek. Esztergom, 1860. Horák Egyed. [6] + 282 p. Korabeli félvászon kötésben. (Az utolsó oldalból, valamint a címlapból hiányzik egy darab.)
Thomas: A nevelés a családban. A szülők vétkei.(Világkönyvtár) Ford.: Holló Márton. Bp., 1913. Révai Kiadás. Egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
Franz Werfel: Der Tod Des Kleinbürgers. Berlin, Bécs, Lipcse, 1928. Paul Zsolnay Kiadó. Német nyelvű novella, Alfréd Kubin grafikáival. Jó állapotban papírborítású egészvászon kötésben.