Greacum lexicon manuale. Tribus partibus constans hermeneutica, analytica, synthetica, primum a Beniamine Hederico ... et multis modis castigatum et emendatum cura Io. Augusti Ernesti. Lipsiae (Lipcse), 1796, Io. Frid. Gleditschii. Korabeli egészvászon kötésben, jó állapotú (gerincen kisebb sérülések, a címlapon az egykori tulajdonosok bejegyzése, pecsétje) / Original leather binding, inscription and stamp of previous owners on title page)
Kocsi Csergő Bálint: Kősziklán épűlt ház ostroma. Ford. Felső-Csernátori Bod Péter [Bev., jegyz. Szilágyi Sándor]. Lipcse, 1866, Köhler K. F. Első nyomtatott kiadás. Félvászon kötésben, viseltes állapotban, a korábbi tulajdonos jegyzeteivel a lapszéleken és a hátsó védőlapokon
Barthelemy: Az ifju Anacharszis útazása Görög- Országban. A bévett időszámlálás előtt a negyedik század közepén. Apátur után francziából forditotta Déáky Filep Sámuel. V. kötet. Kolósváron, 1820. Ref. Kolégyom. 1 címképmetszet, 360p.
Mártonfy Márton és Trájtler Károly: Magyar olvasókönyv. Az iparostanonc-iskolák I. osztálya számára. Budapest 1914. Lampel Könyvkiadó. Foltos állapotban
Minikönyv: Postabélyegek sorozat 12 kötet, kompletten Magyar Postabélyeg 1947-1986. Bélyegnap, bélyegkiállítás, közlekedés a bélyegen. Bp., 1986, Állami Nyomda. Egészvászon kötésben, színes illusztrációkkal. Eredeti fa tartóban