Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 26

Arany János: Katalin Pest, 1850. Szilágyi Sándor Kozma Vazul ny. (2)+47p. Első kiadás! Szilágyi Sándor forradalom utáni nehéz időkben rendkívül kis példányszámban adta ki a művet, mely eddig csak egyszer szerepelt árverésen! Korabeli félvászon kötésben. Szép állapotban
11801.

Rufpreis:
120 000 HUF
325,20
375,00

Arany János: Toldi szerelme. Elbeszélés tizenkét énekben. Buda-Pest, 1879. Franklin-Társulat. Első kiadás! Aranyozott, szépen restaurált kiadói vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel.  Arany János saját kezű ajándékozási bejegyzésével vejének, Szél Kálmánnak!
11802.

Arany János: Toldi szerelme. Elbeszélés tizenkét énekben. Buda-Pest, 1879. Franklin-Társulat. Első kiadás! Aranyozott, szépen restaurált kiadói vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel.
Arany János saját kezű ajándékozási bejegyzésével vejének, Szél Kálmánnak!

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25
21

Arany László költeményei. A Délibábok hőse és más költemények. özv. Arany Lászlóné ajánló soraival Szél Kálmánnak, Arany Juliska férjének. Bp., 1899. Franklin. 1 t. (Arany L. portréja), 333 p., 1 sztl. lev. Első kiadás! Korabeli feliratos, félbőr kötésben, bőr sarkokkal. A felső lapél aranymetszett.
11803.

Arany László költeményei. A Délibábok hőse és más költemények. özv. Arany Lászlóné ajánló soraival Szél Kálmánnak, Arany Juliska férjének.
Bp., 1899. Franklin. 1 t. (Arany L. portréja), 333 p., 1 sztl. lev. Első kiadás! Korabeli feliratos, félbőr kötésben, bőr sarkokkal. A felső lapél aranymetszett.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Babits Mihály: Jónás könyve. Nyugat. Bp. 1939. Nyugat. 18 sztl. lev. Első kiadás. A könyv kiállítását Kner Albert tervezte. Számozott példány 1000/808. Babits aláírásával. Kiadói félvászon-kötésben. Kiadói félvászon kötésben.
11804.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Weöres Sándor: Tizenegy szimfónia. 1973. Szépirodalmi kiadó. Kner nyomda. Dedikált első kiadás!
11805.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Gárdonyi Géza: A kürt. Első kiadás! Sorszámozott. Bp., 1924. Dante,  Aranyozott egészvászon kötésben
11806.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gárdonyi Géza: Aggyisten, Biri!. Első kiadás! Sorszámozott. Bp., 1925. Dante,  Aranyozott egészvászon kötésben
11807.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gárdonyi Géza: Mai csodák: A természet mindenségéből. Első kiadás! Sorszámozott. Bp., 1925. Dante,  Aranyozott egészvászon kötésben
11808.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gárdonyi Géza: Leánynézőben - Julcsa kútja. Első kiadás! Sorszámozott. Bp., 1929. Dante,  Aranyozott egészvászon kötésben
11809.

Rufpreis:
3 000 HUF

Tóth Lőrincz: Magyar irók arczképei és életrajzai. Első gyüjtemény 40 arczképpel. Pest, 1858. Heckenast Gusztáv. 162 p. 40 lith. t. (oldalszámozáson belül) Korabeli félvászon-kötésben.
11810.

Tóth Lőrincz: Magyar irók arczképei és életrajzai.
Első gyüjtemény 40 arczképpel. Pest, 1858. Heckenast Gusztáv. 162 p. 40 lith. t. (oldalszámozáson belül) Korabeli félvászon-kötésben.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Zilahy Károly: Magyar koszorusok albuma. Írói élet- és jellemrajzok. Mutatványokkal és tizennégy aczélmetszettel. Első kiadás. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv. 120 p., 14 t. (acélmetszetű arcképek). A kötet Kazinczy Ferencz, Kisfaludy Sándor, Berzsenyi Dániel, Kisfaludy Károly, Kölcsey Ferencz, Bajza József, Vörösmarty Mihály, Czuczor Gergely, Jósika Miklós, Eötvös József, Petőfi Sándor, Tompa Mihály, Jókai Mór és Arany János életrajzait, írásait tartalmazza. A portrékat Barabás, Petz, Ender rajzai után Axmann, Carl Mayer, Schwerdgeburth és Mahlknecht metszették acélba. Ex librissel. Nagyon szép állapotú kiadói, aranyozott, dombornyomásos vászon-díszkötésben, aranyozott lapszélekkel. (foltos lapok)
11811.

Zilahy Károly: Magyar koszorusok albuma. Írói élet- és jellemrajzok. Mutatványokkal és tizennégy aczélmetszettel. Első kiadás.
Pest, 1863, Heckenast Gusztáv. 120 p., 14 t. (acélmetszetű arcképek). A kötet Kazinczy Ferencz, Kisfaludy Sándor, Berzsenyi Dániel, Kisfaludy Károly, Kölcsey Ferencz, Bajza József, Vörösmarty Mihály, Czuczor Gergely, Jósika Miklós, Eötvös József, Petőfi Sándor, Tompa Mihály, Jókai Mór és Arany János életrajzait, írásait tartalmazza. A portrékat Barabás, Petz, Ender rajzai után Axmann, Carl Mayer, Schwerdgeburth és Mahlknecht metszették acélba. Ex librissel. Nagyon szép állapotú kiadói, aranyozott, dombornyomásos vászon-díszkötésben, aranyozott lapszélekkel. (foltos lapok)

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival.  Budapest, 1896. Ráth Mór (Hornyánszky) Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, körül aranymetszéssel. Arany János balladái Zichy Mihály illusztrációival e díszkiadásban összesen négy, egyenként önálló kötetben jelentek meg. Példányunk a sorozat 3. kötete, tartalmazza az "Rákócziná", a "Szondi két apródja", a "Rozgonyiné", a "Bóth bajnok özvegye" és a "Pázmán Lovag" című balladát. Egész oldalas és számos szövegközti illusztrációt tartalmaz
11812.

Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival.
Budapest, 1896. Ráth Mór (Hornyánszky) Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, körül aranymetszéssel. Arany János balladái Zichy Mihály illusztrációival e díszkiadásban összesen négy, egyenként önálló kötetben jelentek meg. Példányunk a sorozat 3. kötete, tartalmazza az "Rákócziná", a "Szondi két apródja", a "Rozgonyiné", a "Bóth bajnok özvegye" és a "Pázmán Lovag" című balladát. Egész oldalas és számos szövegközti illusztrációt tartalmaz

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF