Tétel

Rufpreis:

20 000 HUF

Beschreibung:

Zilahy Károly: Magyar koszorusok albuma. Írói élet- és jellemrajzok. Mutatványokkal és tizennégy aczélmetszettel. Első kiadás.
Pest, 1863, Heckenast Gusztáv. 120 p., 14 t. (acélmetszetű arcképek). A kötet Kazinczy Ferencz, Kisfaludy Sándor, Berzsenyi Dániel, Kisfaludy Károly, Kölcsey Ferencz, Bajza József, Vörösmarty Mihály, Czuczor Gergely, Jósika Miklós, Eötvös József, Petőfi Sándor, Tompa Mihály, Jókai Mór és Arany János életrajzait, írásait tartalmazza. A portrékat Barabás, Petz, Ender rajzai után Axmann, Carl Mayer, Schwerdgeburth és Mahlknecht metszették acélba. Ex librissel. Nagyon szép állapotú kiadói, aranyozott, dombornyomásos vászon-díszkötésben, aranyozott lapszélekkel. (foltos lapok)

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : vörös_iván