Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 26

Shakspere [Shakespeare] színművei. I.-VI. kötet teljes! Fordítják többen. A Kisfaludy-Társaság javított kiadása. Közel 600 illustratióval. Bp., 1886-1891. Ráth Mór, Franklin-Társulat. 1. köt. Tragoediák I. 2. köt. Tragoediák II.  4. köt. Történelmi színművek II.  5. köt. Víg és regényes színjátékok I.  6. köt. Víg és regényes színjátékok II. Egységes, kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos egészvászon díszkötésben, körül aranyozott élmetszéssel. Kifogástalan állapotú, gyönyörű sorozat
11813.

Shakspere [Shakespeare] színművei. I.-VI. kötet teljes! Fordítják többen. A Kisfaludy-Társaság javított kiadása. Közel 600 illustratióval.
Bp., 1886-1891. Ráth Mór, Franklin-Társulat.
1. köt. Tragoediák I.
2. köt. Tragoediák II.
4. köt. Történelmi színművek II.
5. köt. Víg és regényes színjátékok I.
6. köt. Víg és regényes színjátékok II.
Egységes, kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos egészvászon díszkötésben, körül aranyozott élmetszéssel. Kifogástalan állapotú, gyönyörű sorozat

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25

Petőfi Sándor összes költeményei hazai művészek uj rajzaival és a költő arczképével, I.-II. köt. Bp., 1900, Athenaeum. Szövegközti illusztrációkkal és rézfénymetszetű táblákkal Baditz Ottó, Benczúr Gyula, Bihari Sándor, Böhm Pál, Ebner Lajos, Eisenhut Ferencz, Hegedüs László, Kacziány Ödön, Karlovszky Bertalan, Révész Imre, Roskovics Ignácz, Spányi Béla, Vágó Pál, Vastagh Géza, Vaszary János és Wagner Sándor illusztrációival. Kiadói, szecessziós, fémplakettel díszített, egységes, festett, aranyozott, egészvászon díszkötésben, eredeti papírtokban, gyönyörű állapotban
11814.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00
18

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. 3. díszkiadás Bp. 1893. Athenaeum. [4] + 229 p. + 20 t. (heliogr., hártyapapírral). A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült. Kiadói, préselt, festett, aranyozott egészvászon-díszkötésben, a kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, aranyozott lapszélekkel. Az első néhány oldalon alul hajtásnyom, egyébként gyönyörű állapotban, eredeti papirtékában
11815.

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. 3. díszkiadás
Bp. 1893. Athenaeum. [4] + 229 p. + 20 t. (heliogr., hártyapapírral).
A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült.
Kiadói, préselt, festett, aranyozott egészvászon-díszkötésben, a kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, aranyozott lapszélekkel. Az első néhány oldalon alul hajtásnyom, egyébként gyönyörű állapotban, eredeti papirtékában

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
20

Petőfi Sándor vegyes művei I.-III. kiadta Gyulai Pál, Pest. 1863. Pfeifer Ferdinánd. Aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben (Méhner), aranyozott lapszélekkel, szép állapotban
11816.

Rufpreis:
12 000 HUF

Klasszikus Arany Biblia. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Lipcse - Bp. 1897 Pallas, Irta (összeáll.) Dedek Crescens Lajos és Hock János. Előszóval ell. Vaszary Kolos és Császka György. I. II. kötet Festett,aranyozott, kiadói egészbőr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, rézcsattal, veretekkel. Üvegdíszítések egy kivételével hiányoznak, gerinc két helyen sérült, néhány hártyapapír szakadozott. Egyik rézcsat hiányzik. Betétként az I. kötetben Családi Krónika, melyben litho lapokon a fontosabb családi események feljegyzésére. Kitöltetlen.
11817.

Klasszikus Arany Biblia. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Lipcse - Bp. 1897 Pallas, Irta (összeáll.) Dedek Crescens Lajos és Hock János. Előszóval ell. Vaszary Kolos és Császka György. I. II. kötet Festett,aranyozott, kiadói egészbőr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, rézcsattal, veretekkel. Üvegdíszítések egy kivételével hiányoznak, gerinc két helyen sérült, néhány hártyapapír szakadozott. Egyik rézcsat hiányzik.
Betétként az I. kötetben Családi Krónika, melyben litho lapokon a fontosabb családi események feljegyzésére. Kitöltetlen.

Rufpreis:
120 000 HUF
325,20
375,00

Szent Biblia, vagy Az Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordittatott Károli Gáspár által. Némelly fordításbeli változásokkal és rövid magyarázatokkal kiadatott N. Váradon. 1660. esztendőben. Most pedig a N. Váradi kiadásnak követésével, nyomtattatott. Pestenn, 1805. Trattner Mátyás. 1 tábla 733+(1) p.; (2)+243 p. (Új Testamentum);. Korabeli, gerincén enyhén sérült egészbőr kötésben, jó állapotban 24x37 cm
11818.

Szent Biblia, vagy Az Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás.
Magyar nyelvre fordittatott Károli Gáspár által. Némelly fordításbeli változásokkal és rövid magyarázatokkal kiadatott N. Váradon. 1660. esztendőben. Most pedig a N. Váradi kiadásnak követésével, nyomtattatott. Pestenn, 1805. Trattner Mátyás. 1 tábla 733+(1) p.; (2)+243 p. (Új Testamentum);. Korabeli, gerincén enyhén sérült egészbőr kötésben, jó állapotban 24x37 cm

Rufpreis:
55 000 HUF
149,05
171,88

A. Silberstein: Die Kaistadt am Donaustrand. Wien 1873. 1873-as bécsi világkiállításra készült acélmetszetekkel tűzdelt díszalbum. Dúsan aranyozott kötésben, a metszetek egy része hiányzik, kijárnak a lapok. Német nyelvű. / Some etchings missing
11819.

Rufpreis:
4 000 HUF

Nizsinszkij: Harc Istenért. Nizsinszkij naplója. Paul Claudel utóhangjával.  Aláírt, számozott példány!  Bp. (1935.) Grill. 223 l. 8 t. A borítót fenyves Sándor tervezte. Aranyozott, bibliofil egészbőr-kötésben. A 150 darabból a 24.
11820.

Nizsinszkij: Harc Istenért. Nizsinszkij naplója. Paul Claudel utóhangjával. Aláírt, számozott példány!
Bp. (1935.) Grill. 223 l. 8 t. A borítót fenyves Sándor tervezte. Aranyozott, bibliofil egészbőr-kötésben. A 150 darabból a 24.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Váradi Antal: Költemények. Bp., 1890. Szépirodalmi könyvkiadó. Ruzitska Ármin. Festett, egészvészon kötésben, szép állapotban
11821.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Idegen szavak tára. A társalgási és tudományos nyelvben, valamint a honi hírlapokban előforduló idegen szavak magyarítása és helyes kiejtésére vezérlő segédkönyv. 2. olcsó kiadás. Pest, 1854. Heckenast. 194 p. Korabeli félvászon-kötésben.
11822.

Idegen szavak tára. A társalgási és tudományos nyelvben, valamint a honi hírlapokban előforduló idegen szavak magyarítása és helyes kiejtésére vezérlő segédkönyv. 2. olcsó kiadás.
Pest, 1854. Heckenast. 194 p. Korabeli félvászon-kötésben.

Rufpreis:
4 000 HUF

Nyomdász Évkönyv és Uti Kalauz. Szerk: Lerner Dezső, Bp., 1917. A Magyarországi könyvnyomdászok Szakegyesülete kiadása. Egészvászon kötésben
11823.

Rufpreis:
3 000 HUF

1935 Nyomda és rokonipar évkönyve. felelős kiadó Székely Artúr. Egészbőr kötésben
11824.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF