Hildebrandt C.: Robinson gyarmata. Az ifjabbik Robinson folytatása.- Mulattató, s tanulságos olvasmány gyermekek és ifjak számára. Pest, 1862, Lauffer és Stolp. (Lehmann K. és tsa. ny. Eszék.) Kiadói, festett, aranyozott vászonkötésben. (grinc javított) 181p.
Cesare Lombroso: Lángész és Őrültség. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadó Vállalat. Kiadói szecessziós egészvászon kötésben, jó állapotban
Szitnyai Elek: Lélektan és logika középiskolások számára. Franklin- Társulat, Budapest,1902.+ Hui, die Hummel. Josef Müller Verlag, München,1939. Német nyelvű könyv gyerekeknek rajzokkal, rövid elbeszélésekkel, versekkel egészvászon kötésben,a borító elvált
1947 van Tromp I. Dr.: Sorsunk és a csillagok - Népszerű asztrológia, Cserépfalvi kiadás. Bp., későbbi igényes félbőr kötésben, pár szövegközti ábrával
Lassovszky-Réthly: Csillagászati és meteorológiai lexikon, Franklin Társulat kiadása, Bp., szövegközti ábrákkal, kiadói kemény vászon kötésben, jó állapotban