Will Durant: A gondolat hősei. Ford. Benedek Marcell, a magyar filozófusokról szóló részt írta: Halasy Nagy József. 3. kiadás. Bp, 1931, Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban
1928-1933 Larousse - A XX. század enciklopédája I-VI. kötet, Librairie Larousse, Paris. Francia nyelven, kiadói dombornyomott aranyozott keménykötésben, kissé kopottas állapotban, rengeteg színes képpel, térképpel, metszetekkel és szövegközti ábrákkal
A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1–18. kötet pótkötetekkel (teljes). Budapest, 1893–1904. Pallas. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Egységes, dúsan aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. 243 mm.
A Pesti Hírlap Könyvtára: Az élet útmutatója. Asztrológia, jog, sport, divat, társadalomtudomány. 606 mélynyomású képpel, 4 térképpel, 66 szövegközti rajzzal és számos színes műmelléklettel. Bp, 1937, A Pesti Hírlap Kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban
A Pesti Hirlap lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben. A - Z. rengeteg képpel és térképpel. Bp, 1937, Pesti Hirlap. Dombornyomott, aranyozott kiadói vászonkötésben, kiváló állapotban