Brankovics György: A legújabb magyar általános levelező. Frankfurt- Társulat, Budapest. Magán és kereskedelmi levelezéshez. Félvászon kötésben, borító elvált, belefirkálva.
Jósika Miklós: Klára és Klári I-II. kötet egybekötve, első kiadás! Regény az Anjou-királyok korából, Hartleben Konrád Adolf saját kiadása, Pest 1863, kissé sérült egészvászon kötésben
A műveltség könyvtára - Az ember II. Bp., 1905 Athenaeum, díszes félvászon kötésben, aranyozott mintával, színes és fekete fehér képekkel, leírásokkal illusztrált
Vas Gereben: A nemzet napszámosai - a mai magyar nyelvre átdolgozott kiadás, Nemzeti múlt irod. bizottság, 1929. kopott aranyozású egészvászon kötásben
Tissandier, Gaston A tudomány vértanui - műve nyomán a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán Harmincznégy eredeti fametszettel Bp. 1886. Révai. 329p. Kiadói, illusztrált, egészvászon kötésben. Jó állapotban