Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 37

Alt-orientalische Teppiche. II. Band. Hrsg. vom Österreichischen Museum Für Kunst und Industrie. Bearbeitet von Friedrich Sarre und Hermann Trenkwald. Wien - Leipzig, 1928, Anton Schroll - Karl W. Hiersemann, 43+1 p. + 60 (a táblák előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. + 1 (Berichtigungen) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérülésekkel, egy-két lapon foltokkal, de egyébként jó állapotban, 60x46x4,5 cm. Rendívül ritka, gyűjtői darab.  KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
19221.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24
Eladási ár:
200 000 Ft
cca 1920-as évek eleje Die Hauptprobe der Schriftgiesserei und Messinglinienfabrik D. Stempel Akt. - Ges. Frankfurt A. Main - Süd. Leipzig - R. und Budapest. Frankfurt A. Main-Süd, én., D. Stempel A.G.,XXVIII+1-68q+69+124+125-281h+219-280+281-300+350+331-350+371-382+423-588+603-864m+865-884+885-944+953-1088+2+1089-1137+1138-1138g+1139-1116+2+1167-1198 p. + 17 t. Német nyelvű tipográfiai témájú kiadvány. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte art nouveau-s (szecessziós) és art decos elemekkel is. Az elülső kötéstábla belsején: Dieses exemplar unserer hauptprobe widmen wir Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest. Ezt a példányt főpróbának ajánljuk a Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest részére. Kiadói félpergamen-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal. /  cca Early 1920s Die Hauptprobe der Schriftgiesserei und Messinglinienfabrik D. Stempel Akt. - Ges. Frankfurt A. Main - Süd. Leipzig - R. und Budapest. Frankfurt A. Main-Süd, én., D. Stempel A.G.,XXVIII+1-68q+69+124+125-281h+219-280+281-300+350+331-350+371-382+423-588+603-864m+865-884+885-944+953-1088+2+1089-1137+1138-1138g+1139-1116+2+1167-1198 p. + 17 t. In German language. With many illustrations, including art nouveau and art deco illustrations too. With label on the inside of the cover: Dieses exemplar unserer hauptprobe widmen wir Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest. Half-parchment-binding, with worn and little bit spotty cover, and spotty pages.
19222.

cca 1920-as évek eleje Die Hauptprobe der Schriftgiesserei und Messinglinienfabrik D. Stempel Akt. - Ges. Frankfurt A. Main - Süd. Leipzig - R. und Budapest. Frankfurt A. Main-Süd, én., D. Stempel A.G.,XXVIII+1-68q+69+124+125-281h+219-280+281-300+350+331-350+371-382+423-588+603-864m+865-884+885-944+953-1088+2+1089-1137+1138-1138g+1139-1116+2+1167-1198 p. + 17 t. Német nyelvű tipográfiai témájú kiadvány. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte art nouveau-s (szecessziós) és art decos elemekkel is. Az elülső kötéstábla belsején: "Dieses exemplar unserer hauptprobe widmen wir Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest." Ezt a példányt főpróbának ajánljuk a Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest részére. Kiadói félpergamen-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal. / cca Early 1920s Die Hauptprobe der Schriftgiesserei und Messinglinienfabrik D. Stempel Akt. - Ges. Frankfurt A. Main - Süd. Leipzig - R. und Budapest. Frankfurt A. Main-Süd, én., D. Stempel A.G.,XXVIII+1-68q+69+124+125-281h+219-280+281-300+350+331-350+371-382+423-588+603-864m+865-884+885-944+953-1088+2+1089-1137+1138-1138g+1139-1116+2+1167-1198 p. + 17 t. In German language. With many illustrations, including art nouveau and art deco illustrations too. With label on the inside of the cover: "Dieses exemplar unserer hauptprobe widmen wir Magyar Kir. Állami Nyomda Budapest." Half-parchment-binding, with worn and little bit spotty cover, and spotty pages.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Eladási ár:
100 000 Ft
MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. 1-4. köt. Szerk.: Kassák Lajos, Uitz Béla.. Teljes, reprint kiadás: Bp.-Wien, 1916-1925. 1-10. évf. Bp., 1971. Akadémiai. A 4. kötetben 3 melléklettel. Kiadói festett nyl-kötésben.   Benne rengeteg Kassák Lajos, és Bornyik Sándor vonatkozású részel. A Bortnyik Sándor grafikai vonatkozású részek a következők:  4. Bortnyik művei a MA számaiban  4.1.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 7. sz. címlapon [Lovas]  4.2.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 8-9. sz. egész oldalas reprodukció [Illusztráció Barta Sándor verséhez]  4.3.  Metszet aláírás nélkül, 1918         1918. III. 12. sz. Internacionális szám címlapon [Vörös zászló]  4.4.  Reprodukció Bortnyik Sándor aláírásával, 1919         1919. IV. 1. sz. címlapon [Illusztráció Újvári Erzsi verséhez]  4.5.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. január. Első világszemléleti különszám címlapon [Kommunista köztársaságot!]  4.6.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 5. sz. címlapon [Küzdelem]  4.7.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 7. sz. címlapon [Evezősök]  4.8.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. májusi demonstratív különszám címlapon [Kompozíció öt alakkal]  4.9.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti harmadik különszám címlapon [Liebknecht]  4.10.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti negyedik különszám címlapon [Lenin]  4.11.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül, 1920         1920. V. 3. sz. június 1. címlapon [Zászlóvivők]  4.12.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül címlapon, 1918         Manifest zum internationalen Kongress der Intellektuellen. Herausgegeben von den ungarländischen Künstlern. (6 Sonderheft der Zeitschrift MA. 23. Oktober) [Vörös Nap]  4.13.  Egész oldalas fametszet cím és jelzet nélkül, 1921         1921. VI. 1-2. sz. címlapon [Absztrakt kompozíció]  4.14.  Bortnyik Sándor: Rajz, 1920         1921. VI. 5. sz. március 15. szövegközti illusztráció 63. lapon [Zászlóvivők]   In Bakos Katalin: Bortnyik Sándor és a Műhely. Bortnyik Sándor tervezőgrafikai munkássága (1914-1947) és  a magyar bauhaus (1928-1938). (Határesetek No. 5.) Bp., 2018, LHarmattan Könyvkiadó-Kossuth Klub, pp. 260., 273-274.
19223.

MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. 1-4. köt. Szerk.: Kassák Lajos, Uitz Béla.. Teljes, reprint kiadás: Bp.-Wien, 1916-1925. 1-10. évf. Bp., 1971. Akadémiai. A 4. kötetben 3 melléklettel. Kiadói festett nyl-kötésben. Benne rengeteg Kassák Lajos, és Bornyik Sándor vonatkozású részel. A Bortnyik Sándor grafikai vonatkozású részek a következők: 4. Bortnyik művei a MA számaiban  4.1.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 7. sz. címlapon [Lovas]  4.2.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 8-9. sz. egész oldalas reprodukció [Illusztráció Barta Sándor verséhez]  4.3.  Metszet aláírás nélkül, 1918         1918. III. 12. sz. Internacionális szám címlapon [Vörös zászló]  4.4.  Reprodukció Bortnyik Sándor aláírásával, 1919         1919. IV. 1. sz. címlapon [Illusztráció Újvári Erzsi verséhez]  4.5.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. január. Első világszemléleti különszám címlapon [Kommunista köztársaságot!]  4.6.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 5. sz. címlapon [Küzdelem]  4.7.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 7. sz. címlapon [Evezősök]  4.8.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. májusi demonstratív különszám címlapon [Kompozíció öt alakkal]  4.9.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti harmadik különszám címlapon [Liebknecht]  4.10.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti negyedik különszám címlapon [Lenin]  4.11.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül, 1920         1920. V. 3. sz. június 1. címlapon [Zászlóvivők]  4.12.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül címlapon, 1918         Manifest zum internationalen Kongress der Intellektuellen. Herausgegeben von den ungarländischen Künstlern. (6 Sonderheft der Zeitschrift "MA". 23. Oktober) [Vörös Nap]  4.13.  Egész oldalas fametszet cím és jelzet nélkül, 1921         1921. VI. 1-2. sz. címlapon [Absztrakt kompozíció]  4.14.  Bortnyik Sándor: Rajz, 1920         1921. VI. 5. sz. március 15. szövegközti illusztráció 63. lapon [Zászlóvivők]  In Bakos Katalin: Bortnyik Sándor és a Műhely. Bortnyik Sándor tervezőgrafikai munkássága (1914-1947) és  a "magyar bauhaus" (1928-1938). (Határesetek No. 5.) Bp., 2018, L'Harmattan Könyvkiadó-Kossuth Klub, pp. 260., 273-274.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Eladási ár:
170 000 Ft
Bortnyik Sándor emlékkiállítása. Sándor Bortnyik retrospective. Magyar Nemzeti Galéria kiállítási katalógus, 1977. március - június. Összeáll.: Borbély László. Bp., 1977, Magyar Nemzeti Galéria, 108 p. Gazdag képanyaggal, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész grafikus műveinek fekete-fehér és színes reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
19224.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
18
Eladási ár:
32 000 Ft
Bortnyik Sándor kiállítása. A kiállítást rendezte és a katalógust összeállította: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész, grafikus műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban, a gerincen apró sérüléssel.
19225.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
13
Eladási ár:
18 000 Ft
Moholy-Nagy & André Kertész. Modernizmus 2. 1917-1960. Szerk.: Baranyai Judit, Erdész László, Makláry Kálmán. Bp., 2007., Erdész&Makláry Fine Arts Gallery. Gazdag képanyaggal, Moholy-Nagy László és André Kertész munkáival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Benne a kiállítás meghívójával. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!
19226.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Eladási ár:
10 000 Ft
Beöthy et Lavant-garde hongroise. Galerie Franka Berndt. Kötetben szereplő magyar művészek: Bortnyik Sándor, Czobel, Gadányi, Kádár, Kassák, Kmetty, Mattis Teutsch, Moholy-Nagy, Molnár, Nemes-Lampérth, Nouveau, Peterdi, Reth, Rippl-Rónai, Schönberger, Scheiber, Schubert, Tihanyi, Uitz. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19227.

Beöthy et L'avant-garde hongroise. Galerie Franka Berndt. Kötetben szereplő magyar művészek: Bortnyik Sándor, Czobel, Gadányi, Kádár, Kassák, Kmetty, Mattis Teutsch, Moholy-Nagy, Molnár, Nemes-Lampérth, Nouveau, Peterdi, Reth, Rippl-Rónai, Schönberger, Scheiber, Schubert, Tihanyi, Uitz. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Eladási ár:
12 000 Ft
19228.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
  Kosárba
  Eltávolítás
S. Nagy Katalin: Ország Lili. A szerző, S. Nagy Katalin (1944-) művészettörténész által DEDIKÁLT példány! Életmű/oevure katalógus. Bp., 1993. Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, javított, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. + Valamint benne a kiállítás, és a fogadás meghívójával. Tovább Bérczes László (1951-) dramaturg, rendező levelének fénymásolatával S. Nagy Katalinhoz. Valamint 10 újságcikk fénymásolatával, benne a kiállítás recenziójával. Valamint S. Nagy Katalin: Képzőművész - szociológiai aspektusból c. tanulmányának fénymásolatával.
19229.

Megvehető
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
  Kosárba
  Eltávolítás
Lesznai Anna: Idődíszítés. Mesék és rajzok. Bp. - Hatvan, 2007, Petőfi Irodalmi Múzeum - Hatvany Lajos Múzeum - Nemzeti Tankönyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19230.

Megvehető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
  Kosárba
  Eltávolítás
Bada Tibor: Új most. Bojler tudás garázs 84-87. Szerk. és az utószót írta: Fekete J. József. Új Symposion Füzetek 4. Újvidék, 1988, Új Symposion,53+3 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1400 példányban. Ritka!   Bada Dada Tibor (1963-2006) festőművész illusztrációival gazdagon illusztrált avantgárd (verses)kötet.
19231.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Eladási ár:
16 000 Ft
Tandori Dezső: Kedves Samu... Kónya Kálmán fotóival. Kondor Béla kiállításához. Hatvany Lajos Múzeum Füzetei 8. Hatvan, 1980, Hatvany Lajos Múzeum, 41 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Tandori Dezső (1938-2019) aláírt. Számozott (129./300) példány
19232.

Tandori Dezső: "Kedves Samu..." Kónya Kálmán fotóival. Kondor Béla kiállításához. Hatvany Lajos Múzeum Füzetei 8. Hatvan, 1980, Hatvany Lajos Múzeum, 41 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Tandori Dezső (1938-2019) aláírt. Számozott (129./300) példány

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Eladási ár:
12 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

42. Nagyaukció:
Megtekintés: április 22-től május 2-ig

Május 6-án hétfőn irodánk zárva tart!
Fizetési határidő: május 16.
Elszámolás: május 21-től

  Események