Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 37

Hlatky Mária: A magyar gyűrű. Bp., 1938. [Pallas.] 131 p. + 14 t. 161 képpel Dedikált példány! kiadói papírkötésben, néhány foltos lappal.
19245.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Sztaniszlavszkij: Színészetika. Gáspár Margit (1905-1994) Kossuth-díjas író, műfordító, színigazgató ajándékozási soraival Szántó Imre (1920-1993) történész részére. Bp., 1991, Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. Első magyar nyelvű kiadás! Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel és borítóval,
19246.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Vittorio Storaro: Storaro nei film di Bertolucci. Storaro on Bertoluccis film. Scrivere con la Luce/Scrivere con le Immagini. Writing with Light. / Writing with Images. Immagini e scritti di/Images and words by - -. A művész, Vittorio Storaro (1940-) Oscar-díjas olasz operatőr által ALÁÍRT példány! Roma, 2022, Vittorio Storaro. Olasz és angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, az egyik sarkán apró sérüléssel. /   Vittorio Storaro: Storaro nei film di Bertolucci. Storaro on Bertoluccis film. Scrivere con la Luce/Scrivere con le Immagini. Writing with Light. / Writing with Images. Immagini e scritti di/Images and words by - -. With autograph signature of the world famous Italian cinematographer Vittorio Storaro (1940-)! Roma, 2022, Vittorio Storaro. In Italian and English language. With many illustrations. Paperbinding, with a small damage on one corner.
19247.

Vittorio Storaro: Storaro nei film di Bertolucci. Storaro on Bertolucci's film. Scrivere con la Luce/Scrivere con le Immagini. Writing with Light. / Writing with Images. Immagini e scritti di/Images and words by - -. A művész, Vittorio Storaro (1940-) Oscar-díjas olasz operatőr által ALÁÍRT példány! Roma, 2022, Vittorio Storaro. Olasz és angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, az egyik sarkán apró sérüléssel. / Vittorio Storaro: Storaro nei film di Bertolucci. Storaro on Bertolucci's film. Scrivere con la Luce/Scrivere con le Immagini. Writing with Light. / Writing with Images. Immagini e scritti di/Images and words by - -. With autograph signature of the world famous Italian cinematographer Vittorio Storaro (1940-)! Roma, 2022, Vittorio Storaro. In Italian and English language. With many illustrations. Paperbinding, with a small damage on one corner.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Lajta Andor: Az ötvenéves film. A film úttörői. Bp.,1946, Szerzői kiadás,(Temesvár, Horia-ny.), 186+4 p. Első kiadás. A borító Faludi Tibor munkája. A szerző, Lajta Andor (1891-1962) újságíró, filmtörténész által Martonffy Emil (1904-1983) filmrendező, forgatókönyvíró, színházigazgató, Egry Mária (1914-1993) színésznő férje részére DEDIKÁLT példány! Martonffy Emilnek őszinte szeretettel és barátsággal 1951. X. 15. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító széleken kis szakadásokkal, a hátsó borító sérült, de belül jó állapotban.
19248.

Lajta Andor: Az ötvenéves film. A film úttörői. Bp.,1946, Szerzői kiadás,(Temesvár, Horia-ny.), 186+4 p. Első kiadás. A borító Faludi Tibor munkája. A szerző, Lajta Andor (1891-1962) újságíró, filmtörténész által Martonffy Emil (1904-1983) filmrendező, forgatókönyvíró, színházigazgató, Egry Mária (1914-1993) színésznő férje részére DEDIKÁLT példány! "Martonffy Emilnek őszinte szeretettel és barátsággal 1951. X. 15. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító széleken kis szakadásokkal, a hátsó borító sérült, de belül jó állapotban.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szabó István - Dobai Péter: Redl ezredes - - és - - forgatókönyve. A forgatókönyv írója, Dobai Péter (1944-) író, költő, forgatókönyvíró, dramaturg által DEDIKÁLT, valamint a másik írója, Szabó István (1938- ) Oscar-díjas filmrendező által ALÁÍRT példány! [Bp.1984],MOKÉP - MTI, 102 p. + 8 (színes képtáblák) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19249.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19250.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19251.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Ernyey, Gyula: Made in Hungary. The best of 150 industrial design. Bp., 1993., Rubik Innovation Foundation. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19252.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Nádai Pál: Asszonyi pompa. Dankó Ödön rajzaival. Bp., 1926, Világirodalom, (Globus-ny.), 154+5 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
19253.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Wartha Vince: Az agyagipar technológiája. 103 rajzzal és 25 táblával. Bp., 1892., K. M. Természettudományi Társulat, VI + 240 p. + XXV (az utolsó 4 tábla oldalszámozáson belüli, rajtuk jelzésekkel) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés előzéklapon korabeli tulajdonosi bejegyzéssel. Gerincen minimális kopással. Wartha Vince (1844-1914) kémikus borász, Zsolnay Vilmos (1828-1900) munkatársa. Legismertebb felfedezése a Zsolnay-gyárat világhírűvé tevő eozin-máz.
19254.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16
[Antoine] Bachelin-Deflorenne: Catalogue de livres rares parmi lesquels on remarque la Bible Mazarine premier livre imprimé par Gutenberg et de manuscrits du IXe au XVIIIe siécle rédigé par M. - -. Paris, 1878, Librairie Bachelin-Deflorenne, 26+2 p.+6 t. Francia nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
19255.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Georges Limbour: Tableau bon levain. A vous de cuire la pate. Lart brut de Jean Dubuffet. Paris, 1953., René Drouin, 102+1 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (310./1000) példány.
19256.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft