Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 37

Reich Károly: Pastorale. Reich Károly rajzai. A szerző, Reich Károly (1922-1988) Kossuth-díjas magyar grafikusművész által DEDIKÁLT példány! Bp.,[1973], Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói kartonált papírkötés, kissé szakadt kiadói papírborítóban.
19233.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Czóbel. Czóbel Béla Kossuth-díjas festőművész kiállítása. A festő, Czóbel Béla (1883-1976) festőművész által DEDIKÁLT példány! Műcsarnok 1971. április 3 - április 25. Kiállítási katalógus. Bp., 1971., Műcsarnok, (Globus-ny.), 80 p. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. A végén más katalógusból származó színes képeket tartalmazó lapokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
19234.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hajas Tibor 1946-1980. Emlékkiállítás / memorial exhibition. Szabó Júlia tanulmányával. Szerk:: Kovács Péter.Székesfehérvár, 1987, István Király Múzeum, (Veszprém, Pannon-ny.), 16 szl. lev. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Hajas Tibor performanszaival és műveivel illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19235.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11
Székelyhidi Sándor: Tömeg / Crowd. Bp., 1995., BAE - Vízivárosi Galéria. A könyvben, cetlin Székelyhidi Sándor autográf bejegyzésével. Kiadói papírkötés.
19236.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Gyémánt László: A sokarcú portré. A festőművész, Gyémánt László (1935-) festőművész, valamint a portréknál: Faludy György (1910-2006) költő, Garas Dezső (1934-2011) színész, Határ Győző (1914-2006) író, költő, műfordító, filozófus által ALÁÍRT példány! hn., én., Danár-ny., 8 sztl. lev. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés
19237.

Gyémánt László: "A sokarcú portré". A festőművész, Gyémánt László (1935-) festőművész, valamint a portréknál: Faludy György (1910-2006) költő, Garas Dezső (1934-2011) színész, Határ Győző (1914-2006) író, költő, műfordító, filozófus által ALÁÍRT példány! hn., én., Danár-ny., 8 sztl. lev. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Katharina Roters: Hungarian cubes. Subversive ornamente im Sozialismus. Subversive ornaments im Socialism.  Hrsg. und mit Fotografien von Edited and with photographs by - -. Mit Beiträgen von / With texts from Hannes Böhringer, Endre Prakfalvi, Zsolt Szijártó und/and József Szolnoki. Zürch, 2014, Park Books, 176 p. Német és angol nyelven. Rendkívül izgalmas, gazdag színes fotóanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
19238.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19239.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Thoroczkai Wigand Ede: Wigand achitectura. Válogatott munkáim 1907-34. Bp., 1936, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 124 p. Magyar és német nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal, Thoroczkai Wigand Ede (1870-1945) munkáiról készült képekkel illusztrált. Első kiadás! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19240.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15
Biró József: A gernyeszegi Teleki-kastély. (DEDIKÁLT). Bp., 1938, szerzői kiadás (Sárkány-ny.), 145+(1) p. + 12 (kétoldalas) t. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, részben sérült, laza fűzéssel, két kijáró képtáblával, a hátsó borítón kis foltokkal. A szerző, Biró (Bíró) József (1907-1945) művészettörténész, a nyilasterror áldozata által Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
19241.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
29
LArt a LExposition de Universelle de 1900. Comte, Jule. szerk. Paris, 1900. Libraire Ancienne et moderne. 514p. Számos egészoldals és szövegközti metszett illusztrációval Kiadói bordázott félbőr kötésben, kis kopással Könyv az 1900-as párizsi világkiállításról. / With numerous full-page and intertextual engraved illustrations Publishers ribbed half-leather binding, with minor wear Book about the 1900 World Exhibition in Paris.
19242.

L'Art a L'Exposition de Universelle de 1900. Comte, Jule. szerk. Paris, 1900. Libraire Ancienne et moderne. 514p. Számos egészoldals és szövegközti metszett illusztrációval Kiadói bordázott félbőr kötésben, kis kopással Könyv az 1900-as párizsi világkiállításról. / With numerous full-page and intertextual engraved illustrations Publisher's ribbed half-leather binding, with minor wear Book about the 1900 World Exhibition in Paris.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Felvinczi Takács Zoltán, Layer Károly, Szmik Antal (szerk.): Eggenberger aukciói I. Főuri és egyéb magánbirtokból származó képek, porcellánok, fayenceok, ezüst-, aranytárgyak, brilliáns- és egyéb ékszerek, szőnyegek, aubusson-gobelin, butorok, órák, fegyverek és egyéb műtárgyak. Bp., 1923, Wodianer Nyomda. Magyar és német nyelven. 128 p. + VIII t. (fekete-fehér képek, többe közt Barabás Miklós, Zichy Mihály és Székely Bertalan műveinek reprodukcióival). Kiadói papírkötésben, gerincén apró sérüléssel, jó állapotban.
19243.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A Magyar Rézkarcoló Művészek Egyesülete kiállításának katalógusa. 1931. március hó. Bp., 1931, Vészi Gerzson-ny., 11 sztl. lev. Benne az elnökség, és az egyesület tagságának névsorával. Conrad Gyula bevezetőjével. Valamint a kiállított művek jegyzékével, közte Aba Novák Vilmos, Barcsay Jenő, V. Bayer Ágost, Boldizsár István, Conrad Gyula, Csóka István, Erdei Viktor, Ferenczy Valér, Gallé Tibor, Gáborjáni Szabó Kálmán, Gy. Sándor József, Istokovits Kálmán, Komjáti Gyula, Lénárd Róbert, Molnár C. Pál, Nagy Sándor, Olgyai Viktor, Patkó Károly, Szobotka Imre, Szőnyi István, Tarjáni Simkovics Jenő, Vadász Endre, Varga Nándor Lajos, Weil Erzsébet és Zádor István műveinek jegyzékével. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben, a borítón kis szakadásokkal, kis gyűrődésekkel.
19244.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft