Militária

Tételek száma: 149

1944-1945. Mesterlövész jelvény rajfegyverek részére Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (44mm) T:1- patina, kis ü. /  Hungary 1944-1945. Expert Riflemans Badge (for Squad Members) Al badge with fastening strap on the back (44mm) C:AU patina, small ding Sallay 54/a.
30470.

1944-1945. "Mesterlövész jelvény rajfegyverek részére" Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (44mm) T:1- patina, kis ü. / Hungary 1944-1945. "Expert Rifleman's Badge (for Squad Members)" Al badge with fastening strap on the back (44mm) C:AU patina, small ding Sallay 54/a.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1944-1945. Mesterügyességi jelvény Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (45mm) T:1- /  Hungary 1944-1945. General Qualification Badge Al badge with fastening strap on the back (45mm) C:AU Sallay 58.
30471.

1944-1945. "Mesterügyességi jelvény" Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (45mm) T:1- / Hungary 1944-1945. "General Qualification Badge" Al badge with fastening strap on the back (45mm) C:AU Sallay 58.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1944-1945. N Sz K (Nemzeti Számonkérő Különítmény) Zn felvarró a különítmény Nyilaskeresztes jelvényével (57x43mm) T:1- oxidáció / Hungary 1944-1945. N Sz K (National Accountability Unit) Zn badge for an Arrow Cross Party detachment (57x43mm) C:AU corrosion
30472.

1944-1945. "N Sz K (Nemzeti Számonkérő Különítmény)" Zn felvarró a különítmény Nyilaskeresztes jelvényével (57x43mm) T:1- oxidáció / Hungary 1944-1945. "N Sz K (National Accountability Unit)" Zn badge for an Arrow Cross Party detachment (57x43mm) C:AU corrosion

Kikiáltási ár:
220 000 Ft
594,59
647,06
1944-1945 Tűzvezető jelvény Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (44mm) T:1-,2 patina, ph /  Hungary 1944-1945. Infantry Heavy Weapon Squad Commanders Badge Al badge with fastening strap on the back (44mm) C:AU,XF patina, edge error Sallay 56.
30473.

1944-1945 "Tűzvezető jelvény" Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (44mm) T:1-,2 patina, ph / Hungary 1944-1945. "Infantry Heavy Weapon Squad Commander's Badge" Al badge with fastening strap on the back (44mm) C:AU,XF patina, edge error Sallay 56.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1947. Hadifogoly Védnök 1947 zománcozott bronz gomblyukjelvény (19x12,5mm) T:1-,2 / Hungary 1947. Hadifogoly Védnök 1947 enamelled buttonhole badge (19x12,5mm) C:AU,XF
30474.

1947. "Hadifogoly Védnök 1947" zománcozott bronz gomblyukjelvény (19x12,5mm) T:1-,2 / Hungary 1947. "Hadifogoly Védnök 1947" enamelled buttonhole badge (19x12,5mm) C:AU,XF

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
1949-1985. Április 4-i díszszemle 17xklf jelvény a katonai díszszemlékről + 3db Oklevél és 1db Nem volt dísszemle feliratú fém lapka. Az összesen 21db tétel eredeti, a felszabadulás 30. évfordulójára, 1975-ben kiadott díszdobozban található, melyben egészen 1975-ig mindegyik darab rögzítve van (az egyik fémlapka és az egyik jelvény ragasztása elengedett), az 1980. és 1985. évi jelvény pedig később került behelyezésre. A dobozban megvan a helye az 1990., 1995. és 2000. évi jelvényeknek is, melyek a rendszerváltás miatt már soha nem készültek el. Szép állapotú gyűjtemény!
30475.

1949-1985. "Április 4-i díszszemle" 17xklf jelvény a katonai díszszemlékről + 3db "Oklevél" és 1db "Nem volt dísszemle" feliratú fém lapka. Az összesen 21db tétel eredeti, a felszabadulás 30. évfordulójára, 1975-ben kiadott díszdobozban található, melyben egészen 1975-ig mindegyik darab rögzítve van (az egyik fémlapka és az egyik jelvény ragasztása elengedett), az 1980. és 1985. évi jelvény pedig később került behelyezésre. A dobozban megvan a helye az 1990., 1995. és 2000. évi jelvényeknek is, melyek a rendszerváltás miatt már soha nem készültek el. Szép állapotú gyűjtemény!

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
~1950. Határőr zománcozott bronz jelvény (58x52mm) T:1- / Hungary ~1950. Határőr enamelled bronze badge (58x52mm) C:AU
30476.

~1950. "Határőr" zománcozott bronz jelvény (58x52mm) T:1- / Hungary ~1950. "Határőr" enamelled bronze badge (58x52mm) C:AU

Kikiáltási ár:
75 000 Ft
202,70
220,59
1972. 1957-1972 Munkásőrt ábrázoló egyoldalas porcelán plakett. Szign.:Fb (166x133mm) T:2 /  Hungary 1972. 1957-1972 one-sided porcelain plaque depicting a Workers Militia. Sign.:Fb (166x133mm) C:XF
30477.

1972. "1957-1972" Munkásőrt ábrázoló egyoldalas porcelán plakett. Szign.:Fb (166x133mm) T:2 / Hungary 1972. "1957-1972" one-sided porcelain plaque depicting a Workers Militia. Sign.:Fb (166x133mm) C:XF

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
~1975. Magyar Szabadság Érdemrend - Arany, Ezüst, Bronz fokozat III. világháborúra tervezett prototípusok, részben zománcozott aranyozott bronz, ezüstözött bronz és bronz kitüntetések, eredeti mellszalagokon T:1,1- patina / Hungary ~1975. Medal of the Hungarian Order of Freedom - Gold, Silver and Bronze grades prototypes designed for World War III, partially enamelled gilt bronze, silver plated bronze and bronze decorations on original ribbons C:UNC,AU patina Lásd bővebben / see more: Rendvédelem-történeti Hírlevél (Nuntiotones Historiae Praesidii Ordinis) XXVIII.évf. (2018) 55-56.sz
30478.

~1975. "Magyar Szabadság Érdemrend - Arany, Ezüst, Bronz fokozat" III. világháborúra tervezett prototípusok, részben zománcozott aranyozott bronz, ezüstözött bronz és bronz kitüntetések, eredeti mellszalagokon T:1,1- patina / Hungary ~1975. "Medal of the Hungarian Order of Freedom - Gold, Silver and Bronze grades" prototypes designed for World War III, partially enamelled gilt bronze, silver plated bronze and bronze decorations on original ribbons C:UNC,AU patina Lásd bővebben / see more: Rendvédelem-történeti Hírlevél (Nuntiotones Historiae Praesidii Ordinis) XXVIII.évf. (2018) 55-56.sz

Kikiáltási ár:
85 000 Ft
229,73
250,00
Beregfy Károly (1888-1946), a Szálasi-kormány később kivégzett hadügyminiszterének hagyatékából származó szalagsáv tétel, a szalagsávok sorrendjében a következőket tartalmazza: 1939. Magyar Érdemrend Nagykeresztje miniatűr rátét nélkül; 1935-1945. A Magyar Érdemkereszt II. osztálya - A Magyar Érdemrend középkeresztje a szalagsáv csillag miniatűrrel; 1935-1945. A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje a szalagsáv miniatűrrel; 1935-1945. A Magyar Érdemkereszt IV. osztálya - A Magyar Érdemrend lovagkeresztje, késői típus a szalagsáv miniatűrrel; 1916. A Katonai Érdemkereszt III. Osztálya hadidíszítménnyel és kardokkal a szalagsáv miniatűrrel; 1914. Ezüst Katonai Érdemérem a szalagsáv miniatűrrel; 1890. Bronz Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal a szalagsáv miniatűrrel; 1922. Magyar Koronás Bronzérem vörös-fehér szegélyezésű szalagon (katonai tagozat) a szalagsáv miniatűrrel; 1922. Magyar Koronás Bronzérem vörös-fehér szegélyezésű szalagon (katonai tagozat) a szalagsáv miniatűrrel; 1916. Károly-csapatkereszt szalagsáv; 1918. Sebesültek Érme a szalagsáv Hadirokkant miniatűrrel; 1929. Magyar Háborús emlékérem kardokkal, sisakkal, 1923. I. Osztályú Tiszti Szolgálati Jel; 1940. Erdélyi részek felszabadulásának emlékére; 1913. Mozgósítási Kereszt / 1912-1913-as Emlékkereszt. Több miniatűrön zománchiba / Hungary Service ribbon lot from the legacy of Károly Beregfy (1888-1946) Minister of Defence of the Arrow Cross Party government, executed after the war. Service ribbons as it follows: 1939. Hungarian Order of Merit, Grand Cross without miniature; 1935-1945. Hungarian Order of Merit, Commanders Cross with Star miniature; 1935. Hungarian Order of Merit, Officers Cross with enamelled miniature; 1935-1945. Hungarian Order of Merit, Knights Cross, later type with enamelled miniature; 1916. Military Merit Cross, 3rd Class with war decoration with enamelled miniature and swords; 1914. Silver Military Medal, 1st Class with miniature; 1890. Bronze Military Merit Medal on a war ribbon with swords (Signum Laudis) with miniature; 1922. Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown with red and white bordered ribbon (military deparment) with miniature; 1922. Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown with red and white bordered ribbon (military deparment); 1916. Charles Troop Cross; 1918. Medal for Wounded Soldiers with Invalid miniature; 1929. Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet; 1923. Officers Distinction for Long Service, 1st Class; 1940. Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania; 1913. Commemorative Cross, 1912-1913. Some miniatures with enamel erros
30479.

Beregfy Károly (1888-1946), a Szálasi-kormány később kivégzett hadügyminiszterének hagyatékából származó szalagsáv tétel, a szalagsávok sorrendjében a következőket tartalmazza: 1939. "Magyar Érdemrend Nagykeresztje" miniatűr rátét nélkül; 1935-1945. "A Magyar Érdemkereszt II. osztálya - A Magyar Érdemrend középkeresztje" a szalagsáv csillag miniatűrrel; 1935-1945. "A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje" a szalagsáv miniatűrrel; 1935-1945. "A Magyar Érdemkereszt IV. osztálya - A Magyar Érdemrend lovagkeresztje, késői típus" a szalagsáv miniatűrrel; 1916. "A Katonai Érdemkereszt III. Osztálya hadidíszítménnyel és kardokkal" a szalagsáv miniatűrrel; 1914. "Ezüst Katonai Érdemérem" a szalagsáv miniatűrrel; 1890. "Bronz Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal" a szalagsáv miniatűrrel; 1922. "Magyar Koronás Bronzérem vörös-fehér szegélyezésű szalagon (katonai tagozat)" a szalagsáv miniatűrrel; 1922. "Magyar Koronás Bronzérem vörös-fehér szegélyezésű szalagon (katonai tagozat)" a szalagsáv miniatűrrel; 1916. "Károly-csapatkereszt" szalagsáv; 1918. "Sebesültek Érme" a szalagsáv "Hadirokkant" miniatűrrel; 1929. "Magyar Háborús emlékérem kardokkal, sisakkal", 1923. "I. Osztályú Tiszti Szolgálati Jel"; 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére"; 1913. "Mozgósítási Kereszt / 1912-1913-as Emlékkereszt". Több miniatűrön zománchiba / Hungary Service ribbon lot from the legacy of Károly Beregfy (1888-1946) Minister of Defence of the Arrow Cross Party government, executed after the war. Service ribbons as it follows: 1939. "Hungarian Order of Merit, Grand Cross" without miniature; 1935-1945. "Hungarian Order of Merit, Commander's Cross" with Star miniature; 1935. "Hungarian Order of Merit, Officer's Cross" with enamelled miniature; 1935-1945. "Hungarian Order of Merit, Knight's Cross, later type" with enamelled miniature; 1916. "Military Merit Cross, 3rd Class with war decoration" with enamelled miniature and swords; 1914. "Silver Military Medal, 1st Class" with miniature; 1890. "Bronze Military Merit Medal on a war ribbon with swords (Signum Laudis)" with miniature; 1922. "Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown with red and white bordered ribbon (military deparment)" with miniature; 1922. "Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown with red and white bordered ribbon (military deparment)"; 1916. "Charles Troop Cross"; 1918. "Medal for Wounded Soldiers" with "Invalid" miniature; 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet"; 1923. "Officers' Distinction for Long Service, 1st Class"; 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania"; 1913. "Commemorative Cross, 1912-1913". Some miniatures with enamel erros

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
37
Ausztria ~1915. Bécsi népfelkelők alakulata - Világháború Zn sapkajelvény (49x27mm) T:1- / Austria ~1915. WIENER LANDSTURM - WELTKRIEG Zn cap badge (49x27mm) C:AU
30480.

Ausztria ~1915. "Bécsi népfelkelők alakulata - Világháború" Zn sapkajelvény (49x27mm) T:1- / Austria ~1915. "WIENER LANDSTURM - WELTKRIEG" Zn cap badge (49x27mm) C:AU

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Ausztria 1932. Osztrák Háborús Emlékérem bronz emlékérem modern mellszalagon T:1- / Austria 1932. Great War Commemorative Medal bronze decoration with modern ribbon T:AU
30481.

Ausztria 1932. "Osztrák Háborús Emlékérem" bronz emlékérem modern mellszalagon T:1- / Austria 1932. "Great War Commemorative Medal" bronze decoration with modern ribbon T:AU

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft