Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 34

Magyarország vármegyéi és városai I-XXIV. Kötet. Teljes sorozat. Magyarország monográfiája. A Magyar Korona országai történetének, földrajzi, képzőművészeti, néprajzi, hadügyi és természeti viszonyainak, közművelődési és közgazdasági állapotának encziklopédiája. Szerk. Borovszky Samu. Közte: Abauj-Torna vármegye és Kassa.; Bács-Bodrog vármegye. I-II.; Bars vármegye.; Bihar vármegye és Nagyvárad.; Esztergom vármegye és Győr vármegye. [Egy kötetben.]; Fiume és a magyar-horvát tengerpart.; Gömör-Kishont vármegye.; Heves vármegye.; Hont vármegye és Selmecbánya.; Komárom vármegye.; Nógrád vármegye.; Nyitra vármegye.; Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye. I-II.; Pozsony vármegye és Pozsony.; Somogy vármegye.; Szabolcs vármegye.; Szatmár vármegye és Szatmárnémeti.; Szatmárnémeti.; Temes vármegye és Temesvár.; Torontál vármegye.; Vas vármegye.; Zemplén vármegye. Bp. 1896-1914., Országos Monografia Társaság - Apollo. Mindegyik kötet rendkívül gazdag képanyaggal, színes képekkel, térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált dombornyomásos egészvászon-kötésben, festett lapszélekkel, a borítókon kopásnyomokkal, egy-két köteten borítója foltos, néhány kötet gerincén sérülésnyomokkal, két kötetben aláhúzásokkal, possessori bejegyzésekkel, valamint néhány kötetben intézményi bélyegzésekkel, egy képtábla javított, az ,, Abauj-Torna vármegye és Kassa kötet eltérő színváltozatú kötéssel, a Torontál vármegye kötetből a Torontál vármegye térképe és az azt követő lap hiányzik.  Érdemes személyesen is megtekinteni.
15000.

Magyarország vármegyéi és városai I-XXIV. Kötet. Teljes sorozat. Magyarország monográfiája. A Magyar Korona országai történetének, földrajzi, képzőművészeti, néprajzi, hadügyi és természeti viszonyainak, közművelődési és közgazdasági állapotának encziklopédiája. Szerk. Borovszky Samu. Közte: Abauj-Torna vármegye és Kassa.; Bács-Bodrog vármegye. I-II.; Bars vármegye.; Bihar vármegye és Nagyvárad.; Esztergom vármegye és Győr vármegye. [Egy kötetben.]; Fiume és a magyar-horvát tengerpart.; Gömör-Kishont vármegye.; Heves vármegye.; Hont vármegye és Selmecbánya.; Komárom vármegye.; Nógrád vármegye.; Nyitra vármegye.; Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye. I-II.; Pozsony vármegye és Pozsony.; Somogy vármegye.; Szabolcs vármegye.; Szatmár vármegye és Szatmárnémeti.; Szatmárnémeti.; Temes vármegye és Temesvár.; Torontál vármegye.; Vas vármegye.; Zemplén vármegye. Bp. 1896-1914., Országos Monografia Társaság - Apollo. Mindegyik kötet rendkívül gazdag képanyaggal, színes képekkel, térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált dombornyomásos egészvászon-kötésben, festett lapszélekkel, a borítókon kopásnyomokkal, egy-két köteten borítója foltos, néhány kötet gerincén sérülésnyomokkal, két kötetben aláhúzásokkal, possessori bejegyzésekkel, valamint néhány kötetben intézményi bélyegzésekkel, egy képtábla javított, az ,, Abauj-Torna vármegye és Kassa" kötet eltérő színváltozatú kötéssel, a "Torontál vármegye" kötetből a Torontál vármegye térképe és az azt követő lap hiányzik. Érdemes személyesen is megtekinteni.

Kikiáltási ár:
600 000 Ft
1 621,62
1 764,71
Petri Mór: Szilágy vármegye monographiája. Szilágy Vármegye Törvényhatósági Bizottságának megbízásából irta Dr. Petri Mór. Kiadja Szilágy Vármegye Közönsége. 1-6. kötet. Teljes!  1.: Szilágy. Az eltűnt Közép-Szolnok s Kraszna vármegyék. 2.: A várak, birtokosaik és Zilah története. 3-4.: Szilágy vármegye községeinek története. 5-6.: Birtokosok, családok története. [Bp.], 1901-1904, (Franklin ny.). 1t. (címkép, színes kőnyomat: Szilágy vármegye czimere. 1876.), 815,[1]p., 1t. , (a szövegben néhány helyen ceruzás aláhúzásokkal) 576p., 1t. (színes kőnyomat: Zilah város czímere), 2 kihajtható hasonmás (Báthori István adománylevele + Kemény János levele) , 751p., 1t. ,(egy lap sarka ragasztással megerősítve)  858p., 1 térkép (színes, kihajtható: Középszolnok és Kraszna vármegyék térképe a Hunyadiak korában) , (több lap széle és töve ragasztással megerősítve) 868p. (egy lap ragasztással megerősítve)  1 genealógiai táblázat (kihajtható: a Bölöni család nemzedékrendje) , 840, 14p., 2t., (1 kétlapos), 1 genealógiai táblázat [kihajtható: Viski (Rettegi)], 1 térkép (színes, kihajtható: Szilágy vármegye térképe. Rajzolta Hoppé Lipót). (néhány lap sarka szamárfüles, egy-két lap ragasztással megerősítve) Szövegközti fényképekkel, rajzokkal, ábrákkal illusztrált. A hatodik kötetbe helyezve: Bírálatok, ismertetések Szilágy vármegye monographiájáról. (14p.)  Későbbi, egységes, bordázott gerincű, kissé kopott félbőr kötésben.  A teljes mű együtt rendkívül ritka.
15001.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
A Föld felfedezői és meghódítói. I-V. köt. I. kötet: Európa, KisÁzsia, Belső- és Kelet-Ázsia. II. Észak- és Dél-Afrika. III. India, Ausztrália és Oceánia. IV.: Észak, Közép, és Dél-Amerika. V. kötet: Északi és Déli-sark. Írták: Cholnoky Jenő, Germanus Gyula, Kéz Andor, Baktay Ervin, Bulla Béla, Juhász Vilmos, vitéz Temesy Győző és Mendöl Tibor. Bp., 1938., Révai, 2+474+6 p.+24 t.; 2+373+5 p.+15 t.; 2+371+6 p.+16 t.;2+441+7 p.+20 t., 2+236+4+LXVIII p.+8 t.; Egységes kiadói félbőr-kötés, kiadói papír védőborítókkal, kiadói kartontokokban, a papírborítók szakadtak, sérültek, egy kartontok sérült, a kötetek egy részének lapélein foltokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban. Gyűjtői darab.
15002.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
A Magas Tátra részletes kalauza. 105 képpel és 14 térképmelléklettel. Szerk.: Hefty Gy. Andor és Dr. Vigyázó János. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes magyar utikalauzok 12. Késmárk - Bp., 1931., Turistaság és Alpinizmus,(Ifj. Kellner Ernő-ny.), 1 (A Magas Tátra, 1:200.000, Bp., M. Kir. Állami Térképészet, 15,5x20,5 cm) t. + 260 p.+13 (térképek) t. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés.   Az egyik szerkesztő, Vigyázó János (1888-1962) által kőhalmi Győrffy István (1880-1959) botanikus, alpinista részére DEDIKÁLT példány. Győrffy prof. barátomnak és munkatársamnak igaz Tátraszeretettel. Valamint a könyvben Győrffy István ex libris bélyegzéseivel: Bibliotheca Professoris I. Győrffy.
15003.

A Magas Tátra részletes kalauza. 105 képpel és 14 térképmelléklettel. Szerk.: Hefty Gy. Andor és Dr. Vigyázó János. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes magyar utikalauzok 12. Késmárk - Bp., 1931., Turistaság és Alpinizmus,(Ifj. Kellner Ernő-ny.), 1 (A Magas Tátra, 1:200.000, Bp., M. Kir. Állami Térképészet, 15,5x20,5 cm) t. + 260 p.+13 (térképek) t. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés. Az egyik szerkesztő, Vigyázó János (1888-1962) által kőhalmi Győrffy István (1880-1959) botanikus, alpinista részére DEDIKÁLT példány. "Győrffy prof. barátomnak és munkatársamnak igaz Tátraszeretettel." Valamint a könyvben Győrffy István ex libris bélyegzéseivel: "Bibliotheca Professoris I. Győrffy."

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Mihályfalusi Forgon Mihály: Gömör-Kishont vármegye nemes családai. I-II. köt. [Egybekötve.] Kolozsvár, 1909., Gámán J. örököse-ny., 335+1;361+7 p. Átkötött modern félvászon-kötésben.
15004.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Keleti Károly: Hazánk és népe. A közgazdaság és társadalmi statistika szempontjából. Buda-Pest, 1873., Ráth Mór, VIII+510 p. Második, átdolgozott kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, régi könyvtári bélyegzésekkel.
15005.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15006.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Alchin, Andrew: Bvda, Ofen, Pesto, Buda, Pest. Budapest legkorábbi látképei: A XV. és XVI. századi Budát, Pestet és Óbudát ábrázoló fametszetek, réznyomatok és festmények. / The Earliest Views of Budapest: 15th and 16th Century Woodcuts, Copperplates and Paintings Depicting Buda, Pest and Óbuda. Szombathely, 2019, Yellow Design Kft., 153 p. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.
15007.

Alchin, Andrew: "Bvda, Ofen, Pesto, Buda, Pest". Budapest legkorábbi látképei: A XV. és XVI. századi Budát, Pestet és Óbudát ábrázoló fametszetek, réznyomatok és festmények. / The Earliest Views of Budapest: 15th and 16th Century Woodcuts, Copperplates and Paintings Depicting Buda, Pest and Óbuda. Szombathely, 2019, Yellow Design Kft., 153 p. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
15008.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Mihalik József: A kassai Szent-Erzsébettemplom. Első rész. [Unicus! Több nem jelent meg.] 1 színes melléklettel és 48 képpel a szövegben. A Magyar Tudományos Akadémia Régészeti Bizottsága megbízásából írta - -. Bp., 1912. MTA, (Franklin-ny.),112 p. + 1 (színes alaprajz) t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, a borítószéleken egészen kis szakadásokkal, de alapvetően jó állapotban.
15009.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Filippi, Filippo de.: Die Forschungsreise S.K.H. des Prinzen Ludwig Amadeus von Savoyen, Herzogs der Abruzzen, nach dem Eliasberge in Alaska im Jahre 1897. Alaska, Leipzig, 1900. Weber, Aranyozott, festett, kopott egészvászon kötésben / In tattered full linen binding
15010.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Rómer Flóris: A Bakony, természetrajzi és régészeti vázlat. Győr, 1860, Sauervein Géza-ny., 6+216+2 p. Első kiadás. Modern félvászon-kötésben, néhány lapon kis folttal, (körbevágott ?), egy lapon ceruzás bejegyzéssel, a címlap pótolt. Rendkívül igényesen restaurált példány! Ritka!
15011.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft