Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 34

Debrecen sz. kir. város törvényhatósági bizottsági tagjainak albuma 1935. Magyar Közélet I. Szerk.: Farkas L. Ferenc. Debrecen, 1935, Nagy Károly és Társai, 111+(1) p. Fekete-fehér fotókkal, korabeli hirdetésekkel. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó borító részben kifakult.
15012.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
A magyar korona országainak helységnévtára, különös tekintettel az Osztrák-Magyar Bank kerületeinek területi beosztására. Összeáll.: Fogolyán Sándor. / Ortslexikon der Länder der Ungarische Krone unter Berücksichtigung der territorialen Einleitung der Kreditbezirke der Oesterreichisch-Ungarischen Bank. Zusammengestellt von Alexander Fogolyán. Kolozsvár, 1903., Gombos Ferenc, 4+535 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé laza kötéssel, a címlapon kis szakadásokkal. Ritka!
15013.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Hopp Ferencz: Kirándulásom Afrika keleti partján Kamerun érintésével a Kongohoz Bp., 1901. Fritz Ármin, 2+50p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, javított gerinccel és borítóval, kissé foltos borítóval, laza fűzéssel.
15014.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Hopp Ferencz: Hopp Ferencz utazása föld körül Szibirián át. Bp., 1904., Fritz Ármin, 48 p. Különlenyomat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, (címlap hiány?.) Ritka!
15015.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
13
F. De Gerando: Le Complot Rouge en Ruthénie. Un reportage en Russie Subcarpathique. Paris, 1930., Jouve & C., 125+1 p. 2 szövegközti térképpel és 1 kétoldalas oldalszámozáson belüli térképpel. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
15016.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Francis Jehlicka: Le probléme Slovaque. (Publication du conseil Slovaque.) Genéve, 1935, nyn., 14+1 p. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.
15017.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Francis Jehlicka: Reply to Mr. R. W. Seton Watsons Book Slovakia Then and Now. Vienna, 1932, nyn., 39+1 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
15018.

Francis Jehlicka: Reply to Mr. R. W. Seton Watson's Book "Slovakia Then and Now." Vienna, 1932, nyn., 39+1 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15019.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Sudan Winter Reisen Sajson 1931-32. London, (1931, McCorquodale & C. Ltd., 32; +3-14 p. + 1 (kihajtható térkép, Sudan Government railways map showing Cairo-Mombasa route, 39x28 cm. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Benne egy másik Szudánról szóló, angol nyelvű prospektus töredékével. Kiadói illusztrált papírkötés, a gerincen szakadással.
15020.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Cholnoky Jenő, Mécs László, Benda Jenő, Rády Elemér, Juhász Vilmos: Felvidék! A visszaszerzett és a még visszavárt Felvidék története, mai élete, kultúrája, földrajza, néprajza, műemlékei. Képtáblákkal, térképekkel, statisztikákkal. Jaross Andor előszavával. Bp., [1938], Dante, (4)+143+(17) p. + 13 t. + 7 melléklet (6 kihajtható) + 1 kihajtható térkép. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott.
15021.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15022.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Göőz József: Budapest története. Az ezredéves ünnepség alkalmával. 4. kiad. Bp. 1896. Lampel. 212 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrálva. A budai várat ábrázoló, aranyozott kiadói egészvászon kötésben Volt könyvtári példány, egy két lap széle restaurált.
15023.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft