Klasszikus festmények és grafikák

Tételek száma: 75

Szikszay Ferenc (1871-1908): Napnyugta, Boulogne-sur-Mer, 1902. Színes ceruza, karton, jelzett. Kiállítva: Exposition collective Feri de Szikszay, Budapest, Palais Royal (Budai várpalota), 1905. Hátoldalán a kiállítás bélyegzőjével és Szikszay Ferenc autográf feliratával: Budapest Székes főrváros tulajdon... lévő Napnyugta az Óczeánon c... kép első étud-je. 23×34,5 cm / Ferenc (Feri) de Szikszay (1871-1908): Sunset, Boulogne-sur-Mer,, France, 1902. Pencil on cardboard, signed. Exhibited: Exposition collective Feri de Szikszay, Budapest, Palais Royal, 1905. With autograph description by Ferenc Szikszay on the reverse, according to it is the first draft of a painting that is in possession of the city of Budapest. Framed.
10012.

Szikszay Ferenc (1871-1908): Napnyugta, Boulogne-sur-Mer, 1902. Színes ceruza, karton, jelzett. Kiállítva: Exposition collective Feri de Szikszay, Budapest, Palais Royal (Budai várpalota), 1905. Hátoldalán a kiállítás bélyegzőjével és Szikszay Ferenc autográf feliratával: "Budapest Székes főrváros tulajdon... lévő "Napnyugta az Óczeánon c... kép első étud-je". 23×34,5 cm / Ferenc (Feri) de Szikszay (1871-1908): Sunset, Boulogne-sur-Mer,, France, 1902. Pencil on cardboard, signed. Exhibited: Exposition collective Feri de Szikszay, Budapest, Palais Royal, 1905. With autograph description by Ferenc Szikszay on the reverse, according to it is the first draft of a painting that is in possession of the city of Budapest. Framed.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,35
55,88
32
Bor Pál (1889-1982): Kikötő vitorlással(Velence?). Akvarell, ceruza, papír, jelzett, üvegezett fakeretben, 20,5×30 cm / Pál Bor (1889-1982): Port (Venice, Italy?). Watercolour and pencil on paper, signed, framed, 20,5×30 cm
10013.

Kikiáltási ár:
46 000 Ft
124,32
135,29
Reissmann Károly Miksa (1856-1917): Vízparti jelenet, 1881. Lavírozott tus, papír, jelzett, 16x34 cm. Kissé foltos. Üvegezett fa keretben.
10014.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Vadász Endre (1901-1944), 2 db grafika egy keretben: Druck és Kis uszoda. Rézkarc, papír, jelzett. 14x23,5 és 16,5x21 cm. Kis uszoda felületi törésnyomokkal. Üvegezett fakeretben. / Endre Vadász (1901-1944), 2 works in one frame: Druck and Small swimming pool. Etching on paper, signed. Small swimming pool with small surface damages. Framed. 14x23,5 and 16,5x21 cm
10015.

Vadász Endre (1901-1944), 2 db grafika egy keretben: "Druck" és "Kis uszoda". Rézkarc, papír, jelzett. 14x23,5 és 16,5x21 cm. "Kis uszoda" felületi törésnyomokkal. Üvegezett fakeretben. / Endre Vadász (1901-1944), 2 works in one frame: "Druck" and "Small swimming pool". Etching on paper, signed. "Small swimming pool" with small surface damages. Framed. 14x23,5 and 16,5x21 cm

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Székely Bertalan (1835-1910): A Pécsi Székesegyház Szent Mór kápolna részletének freskóterve, 1887-89 körül. Akvarell, papír. Jelzés nélkül, hátoldalán feliratozott és régi raglappal. Kb. 33×62 cm. Kisebb sérülésekkel. Üvegezett fakeretben. A pécsi székesegyház XIX. századi második átépítésekor több művész kapott megbízást a templom kifestésére. 1887 és 1889 között Székely Bertalan és Lotz Károly készítették el a kápolnák és az altemplom falképeit. Székely Bertalan a magyar történelem nagy eseményeit jelenítette meg a Mária- és a Szent-Mór kápolnákban. Kultúrtörténeti ritkaság!
10016.

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
432,43
470,59
Feszty Árpád (1856-1914): Táj, 1907-11 körül. Olaj, vászon, jelezve balra lent. A festményt azonosította Görbe Márk művészettörténész, a 2020-ban megjelent Feszty Árpád monográfia szerzője. Dekoratív, sérült fakeretben, 48×70 cm / Árpád Feszty (1856-1914): Landscape, around 1907-11. Oil on canvas, signed lower left. The painting was identified by art historian Márk Görbe, the author of the Árpád Feszty monography released in 2020. Framed.
10017.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
Csuk Jenő (1887-1927): Juhászok, 1920. Olaj, vászon. Jelzett. Hátoldalán kissé töredékes kiállítási raglappal (Műcsarnok?). Dekoratív, sérült korabeli fakeretben, 80×100 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / Oil on canvas, signed, framed, with old exhibition label on the reverse. ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE.
10018.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
378,38
411,76
Fried Pál (1893-1955): Női akt (Berzényi Jolika). Olaj, vászon, jelzett a hátoldalán. Dekoratív fakeretben, 60×80 cm / Pál Fried (1893-1955). Lying nude woman. Oil on canvas, signed on the reverse, framed
10019.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
20
Erdélyi Ferenc (1904-1959): Jelenet. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Proveniencia: Kieselbach Galéria és Aukciósház, 33. aukció (2006), 115. tétel. Dorotheum, őszi aukció, 2019, 131. tétel. Dekoratív, kissé sérült fakeretben. 70x58 cm / Francis de Erdely (Hungarian: Erdélyi Ferenc, 1904-1959): Scene. Oil on canvas, signed lower right. Provenance: Kieselbach Gallery and Auction House, 33rd auction (2006), lot 115. Dorotheum, fall auction, 2019, lot 131. De Erdely immigrated to the United States in 1939. Living in New York and Chicago initially, he moved to Los Angeles, when his mature work developed and he established himself as an American artist.
10020.

Kikiáltási ár:
190 000 Ft
513,51
558,82
Blattner Géza (1893-1967): Kendertilolók, 1921. Olaj, vászon, jelzettm kissé sérült (apró lyukkal). Hátoldalán vakrámán autográf felirattal: Blattner Géza, Kendertilolók, ára: 30.000 korona. Korabeli, sérült fa keretben. 39×43,5 cm.
10021.

Blattner Géza (1893-1967): Kendertilolók, 1921. Olaj, vászon, jelzettm kissé sérült (apró lyukkal). Hátoldalán vakrámán autográf felirattal: "Blattner Géza, Kendertilolók, ára: 30.000 korona". Korabeli, sérült fa keretben. 39×43,5 cm.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Ruzicskay György (1896-1993): Éjszakai mulató. Pasztell, papír, jelzett, üvegezett fa keretben, 80×60 cm
10022.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Schneuer, David (1905-1988): Müncheni éjszakai élet a 20-as években. Színes hidegtű, papír, jelzett. 27x25 cm. Üvegezett fakeretben. / Schneuer, David (1905-1988): Night life in Munich in the Roaring Twenties. Drypoint on paper, signed. 27x25 cm. Framed.
10023.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
30

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft